Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prezydent w Wiśle. Ukraina może liczyć na nasze wsparcie

Na zaproszenie Prezydenta RP wizytę w Polsce złożył Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Głównym tematem rozmów była sytuacja bezpieczeństwa w regionie i groźba agresji rosyjskiej. – Ukraina może liczyć na wsparcie naszego kraju – zapewnił Andrzej Duda.

Dwudniowe konsultacje między Prezydentami Polski Andrzejem Dudą i Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim zorganizowane zostały w Wiśle. Tematem rozmów była sytuacja bezpieczeństwa w naszym regionie i zagrożenia płynące ze strony Rosji.

Przywódcy omówili ostatnie wydarzenia na forach międzynarodowych, w tym NATO oraz OBWE, w której Polska sprawuje obecnie roczne przewodnictwo. Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski rozmawiali także o najważniejszych kwestiach w relacjach dwustronnych.

Po spotkaniu Prezydent RP przekazał w mediach społecznościowych, że Ukraina może liczyć na wsparcie Polski.

W najbliższych tygodniach odbędą się dalsze rozmowy przedstawicieli Prezydentów.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-21 20:45:36
marat: Wstrzymali ziemię, ruszyli słońce! Sytuacja na Bliskim Wschodzie (zwłaszcza Syria), w Azji Centralnej, w Afganistanie po wycofaniu USA dobitnie wskazują, iż we współczesnej polityce międzynarodowej nie ma już stref wpływów. Być może. Pozostali główni rozgrywający i ci, którzy nie zostali zaproszeni do stołu negocjacyjnego. A tymczasem los Ukrainy został już rozstrzygnięty w trakcie rozmowy Rosja-USA. Faktycznie, nasi przywódcy słusznie zauważyli, że Ukraina znajduje się poza strukturami i wobec kwestii nieuregulowania granic jeszcze długo pozostanie.
2022-01-21 22:00:58
acd1055: Tak się będziemy swatać i bratać z problemami Ukrainy że sami sobie tym wrogów takich jak Rosja zrobimy. Rozsadniej być neutralnym w cudzym konflikcie.
2022-01-21 22:23:20
kemotakzsar: Było spotkanie a teraz czas na narty...
2022-01-22 04:48:38
św. Patryk.: acd trzeba być idiotą by sądzić, że temat Ukrainy to "cudzy konflikt" - i ty takim jesteś
2022-01-22 06:18:11
1234567890: Podobno ustalili ,że w razie ataku na Ukraine, w ramach sankcji Polska ma zakręcić kurek z gazem Rosji ..... ...
2022-01-22 08:57:51
Vito: 123... I właśnie dlatego polska jest następna w kolejce. Póki nie ruszy ns2 Polska i Ukraina są kluczowe dla Rosji. Tyle że jak rusza na nas to narusza struktury NATO, a to oznacza tylko jedno... I na to trzeba się szykować.
2022-01-22 09:30:24
sierżant_Niemyty_Wycior: Polska pod rządami spółki Duda-Kaczyński znajduje się w rekordowo dramatycznym położeniu
2022-01-22 12:12:53
oxjas1: Sytuacja na wschodzie napieta a premier caly czas nadeje o bublu zwany „ Polskim Ladem“ - to niektore wypowiedzi geniusza - „ zyskaja wiecej, niz nieco mniej“, „zyskaja, choc nie straca“. Czy ktos to rozumie ?. Lepiej, zeby sie juz za nic nie brali, bo dalej beda spieprzac, co tylko sie da!
2022-01-22 13:04:35
RysiekK22: tym którzy chcieliby nowej "wyprawy kijowskiej" uświadamiam ze se na niom pójdom sami ( bez nas - Ludzi Rozumnych )..i marnie skonczo------ aha i jeszcze jedno : teraz nie bydzie żadnych "legionów ochotniczych" jak w 1920 , zwłaszcza sTela
2022-01-22 17:28:17
bolo 5064: Cześć. Ja siebia dumaju szto nasz priezident mnoga obieszczał /ja sobie myślę że nasz prezydent dużo obiecał/.Za Ukrainę nikt z zachodu nie będzie nadstawiał "łba".Tak jak nas zostawili w 39 tak zostawią Ukrainę. Może im poślą jakieś nowe flinty,ale ginąć za nich nikt nie będzie.I niech Anżej pamięta ,że przez jakieś niedopatrzenie obywatele /Polacy/ starszych roczników przysięgali "na bratni sojusz z armią radziecką i innymi sojuszniczymi armiami" i nikt ich z tego obowiązku nie "odprzysiężył",również mnie.Mówiono o tym w latach 90-tych,że będziemy wzywani na WKU składać przysięgę wojskową w nowej treści,ale nikt tego nie zrobił.Całe szczęście ,że nam starym nie dają już flinty,ale worki na zwłoki,które będziemy z honorami "chować".Nie daj Boże takiej perspektywy.Nasza władza "chojraczy". Nie prowadzi żadnej polityki zagranicznej.Czy któryś z "wierchuszki" /prezydent,premier/ spotkał się,rozmawiał z "naszymi" antagonistami /Putin,Łukaszenka/ .Nikt.Jak Merkelka i Makron rozmawiali telefonicznie z Łukaszenką to wyzywali ich od zdrajców interesów Europy.A jednak po tych rozmowach Irak zaczął posyłać samoloty po "uchodźców". Dla mnie najlepszym ministrem spraw zagranicznych jest do dzisiaj profesor Krzysztof Skubiszewski ,za rządów premiera Mazowieckiego /sejm kontraktowy/.Jak było trzeba jechać do Kohla rozmawiał z nim po niemiecku.Jak jechał do pijoka Jelcyna ,rozmawiał z nimi po rusku.I trzeba powiedzieć,że za ich działalności /może niektórym ciężko to przełknąć,ale prezydentem był wtedy Wałęsa/wyprowadzili ruskie wojsko z Polski.Za dużo się rozpisałem.Przepraszam i pozdrawiam.
2022-01-22 17:40:56
Marx.: jak już mówimy o najlepszym ministrze, to powiedzmy też o najgorszym - Waszczykowski z PiS wygrywa w cuglach
2022-01-22 22:14:08
Loh62: A ten jak zwykle zimą zawsze bliżej gór. Qrva ! Czy nie powinien być tam gdzie jest jego miejsce . Ciągle na wypoczynku .Fucha spadła z nieba.
2022-01-24 12:04:35
CosaNostra: Zobaczymy jak szybko poradzi sobie Rosja z Ukrainą, jeżeli w 2 tygodnie to mogą być jeszcze w tym roku w Warszawie, jeżeli w 2 miesiące to przyjadą do nas w przyszłym roku. до свидания
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: