Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent: Tu jest najlepiej! Grand Prix MSF trafiło do Istebnej!

Gromkimi oklaskami przywitały Prezydenta RP tłumy zgromadzone w wiślańskim amfiteatrze. Po raz kolejny Bronisław Komorowski  gości w Wiśle.


Prezydent przybył do wiślańskiego amfiteatru tuż po godz. 21.00. – Witomy Pana Prezydenta muzyką i tańcowaniem – powitała Bronisława Komorowskiego Małgorzata Kiereś, a wraz z nią gromkimi oklasakami na stojąco zgromadzona publiczność w wiślańskim amfiteatrze.

Tym razem Bronisław Komorowski odwiedził Wisłę bez Pierwszej Damy. W amfiteatrze zajął miejsce obok burmistrza Wisły Jana Poloczka i jego małżonki. Wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami Wisły i rzeszą turystów podziwiał występy zespołów w ramach finałowego koncertu 22. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

Z góralami  odśpiewał też hymn Tygodnia Kultury Beskidzkiej  i górali: „Szumi jawor”.

Prezydentowi przypadło też uhonorować zwycięzców Grand Prix 22. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych- koniakowską koronką. W tym roku najlepszymi z najlepszych okazali się członkowie zespołu Istebna. - To najpiękniejszy prezent na to 110- lecie, to uczucie, jakiego opisać nie można. Pierwszy raz popłakałem się ze szczęścia na scenie - mówił Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu "Istebna" Portalowi OX.PL, tuż po otrzymaniu nagrody.

Jak podkreślił Prezydent Bronisław Komorowski, tu w górach wszystko jest naj - Cieszę się z Istebną, cieszę się z Wisłą! To oczywiste i proste: w górach najpiękniej śpiewacie, najpiękniej tańczycie, góry macie najwyższe, śnieg najdłużej tu leży. I tydzień macie najdłuższy, bo dziś mija ósmy dzień Tygodnia Kultury Beskidzkiej -  Jak dodał sam ma dopiero rok prezydentury za sobą, a zespół Istebna już 110 lat. Z tej też okazji członkowie zespołu otrzymali od prezydenta figurę ze szkła w kształcie drzewa.

Od górali Bronisław Komorowski dostał kosz pełen rodzimego rękodzieła. To prezent na pierwszą rocznicę jego prezydentury .

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne odbywają się w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej od 22 lat. Prezentują się tam zespoły pokazujące dziedzictwo różnych narodów. Ocenia je jury składające się z członków Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. W tym roku w konkursie wystartowało 17 zespołów, w tym trzy z Polski.

 

Posłuchaj ogłoszenia werdyktu jury oraz przemówienia prezydenta RP

POSŁUCHAJ

 

Dorota Kochman  & Jan Bacza

Zobacz też:

110 Lat Istebnej!źródło: ox.pl/Radio 90
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: