Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent też ma budkę

Do nowych domków wprowadzają się już lokatorzy. Ks. Jan Byrt stara się o kolejne budki dla ptaków. Projekt 500 budek na 500- lecie już za półmetkiem.251. budkę otrzymał Prezydent Polski Bronisław Komorowski.

Ksiądz Jan Byrt, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku-Salmopolu już dziś przygotowuje się do jubileuszu Reformacji, którego 500-lecie Kościół Ewangelicki będzie obchodził w 2017roku. Jednym z naturalnych pomników będą budki dla ptaków, które wiszą już w naszym regionie.  – U ks. Piotra Wowrego z Parafii z Ustronia, który zabrał budki w niedzielę na plac kościelny już są lokatorzy. Chwała Panu! To oznacza, że projekt przyniesie efekty! – cieszy się ks. Jan.


Jednak nie tylko w Beskidach zawisną budki dla ptaków. Do projektu został wciągnięty tez Prezydent Polski Bronisław Komorowski. – Ta budka poszła przesyłką bardzo dobrze zapakowana do ogrodów Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego. Liczę, że natychmiast zostanie zamieszkała przez ptaki w Warszawie . Jest to 251 sztuka w projekcie 500 budek na 500 lecie Reformacji . Jest to dar Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku z groni z Beskidów dla Prezydenta w Warszawie – dodaje ksiądz.

W Szczyrku budek nie brakuje, stolarze pracują na bieżąco. – Dorabiamy budki codziennie – zapewnia proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.


Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: