Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska ''wróżono'' że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów, tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

W tegorocznych wyborach prezydenckich startowało dziewięciu kandydatów: Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek, Mirek Topolánek i Miloš Zeman. Niektórzy przegrani z pierwszej tury, m.in. Topolánek i Horáček, zadeklarowali otwarte poparcie dla Drahoša.

Oprócz incydentu w Pradze, gdzie półnaga ukraińska aktywistka obraziła słownie oddającego swój głos wyborczy obecnego prezydenta Miloša Zemana, a także w Sedliszczu, gdzie z tajemniczego pakunku wyłowiono zwykłą czekoladę, nie zanotowano większych ekscesów.

Jiří Drahoš, który za dwa tygodnie zmierzy się z Milošem Zemanem o fotel prezydenta RC, może liczyć na mocne wsparcie mieszkańców Jabłonkowa. Pochodzący z Jabłonkowa Jiří Drahoš w pierwszej turze właśnie w rodzinnym mieście otrzymał najwięcej głosów, 63,53 procent. W całym regionie frydecko-misteckim na Drahoša zagłosowało 31,23 procent osób.

Red/Głos.live
 

źródło: ox.pl/GŁOS
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: