Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prezydent patronuje w Wiśle

Tydzień Kultury Beskidzkiej i Olimpiada Polonusów - to dwie imprezy, które objął patronatem prezydent Bronisław Komorowski. Zapewne odwiedzi Wisłę w tym czasie. W międzyczasie też odwiedza - jeździ na nartach. Ale to wizyty prywatne.

W tym sezonie był trzykrotnie na nartach, w tym tygodniu najprawdopodobniej przyleci kolejny raz. Prezydent Bronisław Komorowski - jak na razie - w tym sezonie Wiśle bywa tylko prywatnie. Ale niebawem do miasta ściągną go nie tylko dobre warunki narciarskie. Komorowski objął patronat nad rozgrywanymi m.in. w Wiśle X Światowymi Zimowymi Igrzyskami Polonijnymi „Śląsk – Beskidy 2012”. To duża impreza, która po czterech latach wraca z Zakopanego w Beskidy.
To wydarzenie oraz nieco wcześniejsza impreza – „Bieg po nowe życie”, której patronuje małżonka pana prezydenta, spowodują że te wizyty będą bardziej oficjalne – mówi Jan Poloczek burmistrz Wisły. Jak dodaje Poloczek, cieszy go fakt, że prezydent objął także patronat nad Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Jeśli patronat objął, to mam nadzieje że przyjedzie – mówi gospodarz miasta.
Ale marzeniem Poloczka jest, aby Wisła stała się również areną większych, międzynarodowych spotkań. Tak jak miało to miejsce za poprzedniego prezydenta – Aleksandra Kwaśniewskiego.

POSŁUCHAJ

Bieg po nowe życie to impreza podczas której gwiazdy, dziennikarze i sportowcy po transplantacji już po raz drugi zmierzą się w biegach narciarskich. „SNOW SPORT SHOW” to projekt społeczny, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Przemka Salety, sportowca, ambasadora aktywności sportowej i propagatora medycyny transplantacyjnej. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie społecznego poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej, upowszechnienie „Oświadczeń woli” oraz przełamywanie barier społecznych i psychologicznych wobec świadomego dawstwa. Ma to przyczynić się do zwiększenia liczby narządów do transplantacji.
Ta impreza odbędzie się na bulwarach wiślanych 25 lutego. Dzień później w Bielsku-Białej otwarte zostaną Zimowe Igrzyska Polonijne. Z nimi burmistrz Poloczek też wiąże duże nadzieje. Po przerwie Polonusi wracają w Beskidy, to oznacza, że ten zakątek Polski bardzo się im podoba - mówi Poloczek.

POSŁUCHAJ

Wiślańska część imprezy odbywać się będzie na trasach biegowych na Kubalonce. Ale zawodnicy pojawią się także w Cieszynie. Tutaj zawody obywać się będą na lodowisku.
Oprócz tych dwóch miast, arena zmagań będą również obiekty sportowe w Bielsku-Białej, Szczyrku i Tychach. Polonia z całego świata będzie walczyć o medale w dziesięciu dyscyplinach zimowych.
Po raz pierwszy sportowe święto polonusów potrwa aż 8 dni. Otwarcie X Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych „Śląsk-Beskidy” 2012 zaplanowano na 26 lutego w Bielsku-Białej, ceremonia zakończenia imprezy odbędzie się 2 marca w Wiślańskim Amfiteatrze.

Jan Bacza

źródło:
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: