Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent odebrał medal

Ks. Jan Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

Przebywający w rezydencji na Zadnim Gronu prezydent RP Andrzej Duda odebrał z rąk ks. Jana Byrta medal na 500 lat Reformacji (1517-2017) Medal to symbol ewangelicyzmu - złota Róża Lutra. Zaś na rewersie wygrawerowane zostały cztery fundamenty Reformacji: Tylko Jezus. Tylko wiara. Tylko Pismo Święte. Tylko łaska.

Jak mówi ks. Byrt - Ponieważ Reformacja zwróciła uwagę na Słowo Boże - Pan Prezydent otrzymał też kalendarz Dobry Zasiew na 2018 ze Słowem Bożym na każdy dzień. Chcielibyśmy aby Słowo Boże było pomocne każdego dnia w życiu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Zaś nasza parafianka artystka z Wisły - Ewa Lazar przygotowała specjalną bańkę na Rok Jubileuszowy 500 lat Reformacji - na Boże Narodzenie z Różą Lutra. Zawiśnie ona w Roku Jubileuszowym na drzewku wigilijnym Pana prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wiśle na 'Zameczku'.

Parafia w ten sposób podziękowała Prezydentowi za wizytę w roku 2015 gdzie Głowa Państwa podczas swojej pierwszej wizyty na Śląsku odwiedził osobiście Parafię Ewangelicką w Szczyrku i w Kościele Ewangelickim w Szczyrku przekazał Parafii kielich komunijny oraz zasadził drzewko - jabłonkę w Ogrodzie Reformacji na 500 lat Reformacji.

- Parafia dysponuje już trzema kielichami komunijnymi Prezydentów RP – śp. Lecha Kaczyńskiego i od Prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz teraz Prezydenta Andrzeja Dudy. Parafia przekazała podczas wizyty w 2017 specjalną książkę napisaną przez pastorową Lidie Czyż z Wisły Malinki "Narodziny perły ". Pani pastorowa Lidia Czyż napisała w międzyczasie kolejną swoją książkę pt " Tato ", która została z dedykacją od autorki przekazana Panu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie
– dodaje ks. Byrt.

Spotkanie w " Zameczku" prezydenta upłynęło w bardzo miłej atmosferze - w spotkaniu uczestniczył też Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy. Ks Jan Byrt otrzymał od Andrzeja Dudy piękną akwarelę Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Red.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-19 16:57:53
dawidcieszynski: NIE \"Ks.Andrzej Byrt\" - ale Jan Byrt
2017-11-19 17:12:23
torcin: Nic dziwnego że pisowska broszka trafiła do pisowskiego prezydenta od pisowskiego księdza w końcu kościoł w Polsce dzięki hojności państwa ma się dobrze.
2017-11-19 18:20:08
koszor: To pastor. Trafiłeś kulą w płot, jak zwykle.
2017-11-20 13:05:40
Łustroniok: torcin chciał błysnąć i splunął jadem jak przystało na typowego leminga ale nic tylko się zbłaźnił. Tak się składa, że kościół ewangelicki czy ten pastor nie mają nic wspólnego z PiSem czy Prezydentem, nie są dofinansowywani przez rząd i można rzec, że się nie cierpią. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów gdzie większość stanowią ewangelicy, np Wisła, bastion Platformy 47% PO i 14% PiS. Przypadek?
2017-11-20 18:39:35
bronek91: @Łustroniok<br />Czyli twierdzisz, że jak ktoś jest luteraninem to na PiS nie zagłosuje? Niby czymu? Co to za stereotyp. A może to np. przyjezdni głosują i tym sposobem zmieniają wyniki wyborów;)? A jak wyglądają kwestie ubezpieczeniowe kapłanów luterańskich? Za religie w szkołach nie dostowają?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: