Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent na Pucharze Świata

Andrzej Duda, prezydent RP wraz z małżonką pojawią się w sobotę na zawodach Konkursu Pucharu Świata, który rozpoczyna się w najbliższy weekend w Wiśle. Para prezydencka przybędzie o godzinie 16.00 na skocznię im. Adama Małysza. Organizatorzy zapewniają, że konkurs nie jest zagrożony i dementują wszelkie medialne informacje, że impreza z powodu dość wysokich jak na listopad temperatur, może się nie odbyć.

 Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni im. Adama Małysza powiedział, że rozkładanie sztucznego śniegu na skoczni potrwa dziś do godzin wieczornych. - Miało być zimno, jest cieplej. Dajemy jednak radę i na pewno zawody się odbędą – podkreślił. Z uwagi na dość wysokie temperatury w ostatnich tygodniach organizatorzy rozpoczęli produkcję śniegu wcześniej, niż rok temu. Dlatego właściwie do ostatniej chwili wstrzymywano się z rozłożeniem białego puchu na przeciwstoku. Chodziło o to, aby śnieg nie spłynął ze skoczni.

Kilka miesięcy temu FIS postawił także warunek, że przy skoczni muszą pojawić się osłony przeciwwietrzne. Specjalne siatki zainstalowano więc już przed Letnim Grand Prix. Wiatrochrony także podczas najbliższego konkursu zabezpieczą skoczków przed podmuchami wiatru, które podczas lotu mogą być dla zawodników bardzo niebezpieczne.

Miłośnikom skoków przypominamy, że już jutro o godzinie 14.00 na Placu Hoffa w Wiśle uruchomiona zostanie Strefa Kibica, która czynna będzie do zakończenia Pucharu Świata w niedzielę. Na telebimie transmitowane będą w piątek seria treningowa, a także kwalifikacje i wręczenie numerów startowych. W sobotę kibice obejrzą m.in. zawody dzieci na skoczniach w centrum Wisły, a także serie próbną i konkurs drużynowy Pucharu Świata. W niedzielę natomiast można będzie podziwiać zawodników startujących w konkursie indywidualnym.

anszaf

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-15 19:15:47
krzysztof.mm: ze śniegiem może być różnie, ale gwizdów na pewno nie zabraknie
2018-11-15 20:54:43
wyśmienity cwaniaczek: dlatego nie jedziemy ze znajomymi ...bo marionetka skazi nasz region .................... pisowska stonka skażi nawet spot ........ptfuu ....
2018-11-15 21:00:16
bronek91: krzysztof.mm, czyżbyś tym sposobem próbował okazać swą sympatię pierwszej damie? Zdaje się, iż jako kobieta czasy swojej świetności ma już za sobą. Nie wiedziałem, iż lubujesz się w tych bardziej dojrzałych-być może wpływ .nowoczesnego Macron'a?
2018-11-15 22:50:33
jasper: Wisla powita pare prezydencka napisem KONSTYTUCJA !!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: