Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prawie 7 mln dla Jaworza na parkingi i przebudowę drogi

Polski Ład rozdany. Gminy odebrały czeki na strategiczne inwestycje w ramach rządowego programu „Polski Ład”. W Jaworzu powstanie parking na 120 samochodów, przebudowana będzie także ul. Wapienicka i Zdrojowa oraz mostek na Podgórskiej.

Wśród 4989 jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, do których trafią pieniądze w ramach tego funduszu, znalazła się gmina Jaworze, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 6,75 mln zł. Promesy dla Jaworza z rak Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza oraz posła Przemysława Drabka odebrali wójt Radosław Ostałkiewicz i zastępca wójta Anna Skotnicka-Nędzka.

- Przedmiotem tego przedsięwzięcia będzie budowa parkingu ze 115 miejscami dla aut osobowych, 4 – dla niepełnosprawnych, 4 – dla autobusów i punktem ładowania aut elektrycznych, przebudowa odcinka ul. Wapienickiej na odcinku od zachodniej granicy amfiteatru do Fontanny Trzech Sióstr, przebudowa odcinka ul. Zdrojowej od Gospody Zdrojowej do okolic ul. Kwiatowej wraz z chodnikiem. Ponadto modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Podgórskiej. Sam projekt obejmuje również przebudowę oświetlenia, sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, gazociągowej i światłowodowej oraz kompleksową poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych, pojazdów i rowerzystów. Inwestycja ułatwi dostęp do usług publicznych dla mieszkańców i turystów, a przede wszystkim pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, zmniejszenie ryzyka wypadków drogowych oraz redukcję emisji spalin toksycznych na głównych ciągach komunikacyjnych gminy. Całość zadania kosztować będzie 7,5 mln złotych, a roboty budowlane zrealizowane zostaną w ciągu kolejnych dwóch lat. Jeszcze w tym roku ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na tę inwestycję. Wkład własny w wysokości 10% (750 tys. zł) pokryty zostanie z budżetu gminy – informuje Radosław Ostałkiewicz, Wójt Gminy Jaworze.

Zakończenie całości prac przewiduje się w 2024 roku.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-04 18:02:41
krzysztof.mn+: to bezczelne na pokaz udawanie że coś DAJĄ, podczas gdy de facto DOJĄ na maksa - obrzydliwe, znamy te gęby na pamięć
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: