Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Praktycznie zachęcali do służby

Cieszyńscy policjanci przekonywali młodych do służby w Policji. Jak? Praktycznymi warsztatami.

Policjanci z cieszyńskiej jednostki promowali służbę policjanta podczas Dnia Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii WSB w Cieszynie.

-  Młodzież poznała tajniki pracy policjanta techniki kryminalistycznej, a także wyposażenie radiowozów policjantów prewencji w Cieszynie. Na zakończenie dowiedzieli się też, jak wygląda rekrutacja do Policji i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem – informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

Policjanci nie tylko mówili, ale też pokazywali - poprowadzili warsztaty praktyczne, które prezentowali między innymi specjaliści techniki kryminalistyki, pirotechniki czy prewencji.

- Policjanci w trakcie spotkania przybliżyli charakter i warunki pracy w Policji oraz zaprezentowali zasady rekrutacji. Podczas warsztatów podkreślali, jak ważną rolę odgrywa w życiu publicznym nasza służba, a tym samym jak ważne jest aby była ona dla każdego nieskazitelna. Mowa była nie tylko o uprawnieniach mundurowych, ale także, a może przede wszystkim, o obowiązkach. Policjanci zaprezentowali służbową hierarchię oraz struktury naszej formacji. Począwszy od KGP po jednostki terenowe. Nie zabrakło również profilaktyki związanej z zagrożeniami, na jakie są najczęściej narażeni młodzi ludzie, czyli przestępczością w Internecie. Rozmawiano o równouprawnieniu kobiet i - korzystając z okazji - zapraszali je do wstąpienia w nasze szeregi – podaje Pawlik.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: