Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prąd i gaz przez internet?

Gaz i prąd internetowo? To nie żart! W Czeskim Cieszynie mieszkańcy będą mieli możliwość obniżenia kosztów energii elektrycznej i gazu ziemnego. Pomysłem jest połączenie usług i ich kupno za pośrednictwem aukcji internetowych. Czeski Cieszyn podpisał już porozumienie z firmą mająca doświadczenie w organizowaniu tego typu przedsięwzięć. Koszty mogą być dużo niższe!

Pomysł wydaje się bardzo innowacyjny i na pierwszy rzuty oka wręcz dziwny. Zagłębiając się bardziej w tą inicjatywę można jednak dojrzeć sporo korzyści. - Chcemy pomóc naszym mieszkańcom oraz lokalnym firmom obniżyć koszty energii, które z każdym rokiem są coraz wyższe. Sami również skorzystaliśmy z możliwości zakupu energii na aukcji, kupując w ten sposób prąd dla ratusza, szkół, domu seniora, domu kultury, biblioteki, a także dla lodowiska oraz basenu miejskiego. Oszczędność wyniosła ponad 2 mln koron – informuje Stanisław Folwarczny, burmistrz Czeskiego Cieszyna.

Koszty będą zależne od ilości mieszkańców, zainteresowanych zakupem usług. W licytacji mogą wziąć udział zarówno poszczególne gospodarstwa domowe, jak i stowarzyszenia oraz wspólnoty mieszkaniowe. Dla odbiorców komercyjnych przygotowana będzie specjalna aukcja. - Im większy popyt, tym niższą cenę może zaoferować dostawca - potwierdza Vítězslav Grygar, właściciel firmy, która będzie obsługiwać internetową aukcję dla mieszkańców i firm z Czeskiego Cieszyna.

Internetowe nabywanie gazu i prądu będzie dla wszystkich mieszkańców Czeskiego Cieszyna całkowicie bezpłatne. Jedyną rzeczą, która będzie potrzebna aby wziąć udział w aukcji to podpisanie bezpłatnej umowy z firmą organizującą aukcję i przedstawić jej kopię z obecnym dostawcą energii elektrycznej lub gazu oraz kopię rocznego rachunku za te media.

 

PLT
 

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: