Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pracowity rok higienistek z SOiZ

To był bardzo pracowity rok dla higienistek stomatologicznych Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Słuchaczki 2-letniej szkoły policealnej odwiedziły 7 przedszkoli i spotkały się z 500 osobową grupą maluchów.

Higienistki stomatologiczne ze Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie odwiedziły 7 przedszkoli. Podczas zajęć maluchy nie tylko dowiedziały się w jaki sposób dbać o zęby, ale również świetnie się bawiły. Nauczyły się nowych piosenek i otrzymały upominki.

Wizyty w przedszkolach niosą obopólną korzyść, dzieci dowiadują się w jaki sposób prawidłowo dbać o swoje zęby, a słuchaczki SOiZ w czasie zajęć semestralnych prócz wiedzy czysto teoretycznej z dziedziny higieny stomatologicznej zdobywają umiejętności praktyczne.

- W ramach zajęć praktycznych słuchaczki 2-letniej szkoły policealnej na kierunku higienistka stomatologiczna odwiedziły przedszkola między innymi w Bażanowicach, Goleszowie, Cisownicy, Kozakowicach i Kończycach. W ten sposób spotkały się z około 500 przedszkolakami z 7 przedszkoli – wyjaśnia Barbara Glet dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie - Dzieci w ramach promocji zdrowia miały okazję zobaczyć przygotowane przez słuchaczki przedstawienie o „Zdrowym i chorym ząbku”. Nauczyły się piosenki, zostały także obdarowane małymi upominkami w postaci szczoteczek i kubeczków. Oczywiście podczas zajęć nie zabrakło wspólnej zabawy.

Higienistki zadbały również o uczniów swojej szkoły. - W ramach profilaktyki dla młodzieży słuchaczki przeprowadziły prelekcję dla licealistów SOIZ. Podczas tych zajęć młodzież miała okazję uczestniczyć w pokazie multimedialnym oraz pogadance – dodaje B. Glet - Profilaktyka stomatologiczna ma znaczenie na każdym etapie życia.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: