Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prace ruszą we wrześniu. Są wizualizacje obiektu.  

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły podpisał umowę na rozbudowę zaplecza amfiteatru w Wiśle. Wykonawcą będzie firma z Kiczyc. Koszt -7,15 mln złotych. Prace mają potrwać do jesieni przyszłego roku.

 

- Bardzo się cieszę, że inwestycja dojdzie do skutku. W nowej przestrzeni zaplanowano między innymi siedzibę Wiślańskiego Centrum Kultury, które dzięki temu będzie mogło rozszerzyć swoją ofertę. (…) Chciałbym, żeby to miejsce było prawdziwym domem kultury, tętniło życiem, a szczególną ofertę kierowało także dla dzieci i młodzieży. – powiedział burmistrz Wisły zaraz po podpisaniu umowy.

Inwestycja ruszy za trzy miesiące. - Plac budowy przekażemy 1 września. Zależy nam, aby w wakacje remont nie przeszkadzał w organizacji wydarzeń kulturalnych, w tym jubileuszowego 60. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.– powiedział Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Wiśle.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. To wynik fiaska dwóch wcześniejszych przetargów. Wisła postanowiła ograniczyć zakres inwestycji.

Etap pierwszy, którego realizacja rozpocznie się we wrześniu, obejmuje gruntowną modernizację istniejącego budynku i podwyższenie go o jedną kondygnację.

Wykonawca nie będzie jednak wykańczał dobudowanego pierwszego piętra, czyli nie zabuduje windy, nie wykona robót wykończeniowych i nie zamontuje instalacji.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: