Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prace Marka Sibinskiego w Galerii Uniwersyteckiej

W środę (08.01.2020) w Galerii Uniwersyteckiej cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego odbył się wernisaż wystawy Marka Sibinskiego – „Layers” / grafika. Wystawę można podziwiać do 13 lutego 2020 roku.

- W Galerii Uniwersyteckiej zagościła wystawa grafik Marka Sibinskiego z Uniwersytetu Ostrawskiego. Marek Sibinski to uznany czeski grafik. Przyjaciel naszego Instytutu, postać rozpoznawalna, ale jego twórczość nie jest u nas, mimo wszystko, szerzej znana. Będzie okazja zmienić ten stan rzeczy – informował przed wernisażem dr hab. Prof. UŚ Łukasz Kliś – Dyrektor Instytutu Sztuk Plastycznych.

Marek Sibinski to urodzony we Frydku-Mistku artystka, który związany jest nie tylko z czeskimi wydziałami sztuki, ale również z cieszyńską filią Uniwersytetu Śląskiego – tutaj w 2006 roku ukończył studium doktorskie w Instytucie Sztuki. Zajmuje się grafiką i malarstwem, często jego prace określane są jako przejaw podejścia eksperymentalnego do grafiki. Swoje tematy opracowuje w cyklach tematycznych. Jego prace można podziwiać w Galerii Uniwersyteckiej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie (ul. Bielska 62) w Galerii Uniwersyteckiej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: