Prace cieszyniaków w Bielsku - pokonkursowa wystawa

26 marca w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody 24. Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie pokonkursowej wystawy. W konkursie nie brakowało również cieszyńskiego akcentu, gdyż swoje prace wystawili członkowie sekcji malarskiej cUTW.

Sekcja malarska cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku skupia osoby o zainteresowaniach plastycznych. Spotkania odbywają się co drugi poniedziałek (począwszy od 9 października 2017 roku) na terenie Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zajęcia prowadzą Krzysztof Dadak i Aleksandra Firlińska-Pilorz.

W tym roku swoje obrazy zgłosiły członkinie sekcji malarskiej cUTW: Krystyna Gumola, Jadwiga Hartmann, Danuta Kasza, Wanda Pietrzykowa, Růžena Stanowski, Elżbieta Sztuka, Krystyna Tylek – Czyż, Małgorzata Wacławik - Syrokosz oraz Bogdana Zakolska. Każda z nich w poniedziałek (26.03) mogła podziwiać swoje prace na wystawie.

W czasie konkursu żadna z prac nie została nagrodzona, jednak, jak podkreślali organizatorzy, wybór był bardzo trudny a wszystkie prace wspaniałe. Członkowie sekcji malarstwa jednak się nie zrażają i dalej będą doskonalić swoje umiejętności, w czasie zajęć. Sekcja działa już od 10 lat i tym okresie jej członkowie byli wielokrotnie nagradzani – w 2008 roku Adam Kania w jednym z konkursów zajął drugie miejsce, dwa lata później inna z jego prac została sklasyfikowana na szóstym miejscu. W 2011 roku wyróżnienie otrzymała Elżbiera Barańska, rok później Jadwiga Pońc a w kolejnych latach wyróżniani byli Krystyna Krawczyk i Krystyna Tylek-Czyż – wspominają członkowie cUTW.

 

JŚ/ mat. pras.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją