Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach stara się o dofinansowania

W gminie Hażlach rozpoczęto walkę o lepszą jakość powietrza. W tym celu Urząd Gminy zdecydował się na wystąpienie z wnioskiem w celu uzyskania dofinansowania dla mieszkańców do montażu na budynkach paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. W tym celu do 30 marca trwają zapisy osób, zainteresowanych uzyskaniem takiego dofinansowania.

- Chcemy się postarać o dofinansowanie dla mieszkańców w celu założenia instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. W tym celu postaramy się przystąpić do tego samego programu, co sąsiednie gminy – wyjaśnia w rozmowie z portalem ox.pl Magdalena Zawada, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Hażlachu.

W celu uzyskania takiego dofinansowania, Urząd Gminy musi wystąpić do dnia 29 maja z odpowiednim wnioskiem do Śląskiego Urzedu Marszałkowskiego. Do końca listopada otrzymuje się decyzję o ewentualnym przyznaniu dofinansowań. O fakcie, czy gmina uzyska środki na montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła w  gospodarstwach domowych mieszkańców decyduje spełnienie odpowiednich warunków, branych pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku. Jednym z nich jest deklaracja przynajmniej 151 właścicieli gospodarstw domowych o zainteresowaniu skorzystaniem z dofinansowania - liczba 151 wynika z praktyki, która wskazuje, że największą szansę na uzyskanie dofinansowania mają gminy, w których ilość osób zainteresowanych wzięciem udziału w programie wynosi 151, bądź tę liczbę przekracza – tłumaczy Magdalena Zawada.

Osoby zainteresowane proszone są o pilny kontakt z Urzędem Gminy Hażlach – pokój nr 12, pod numerem tel. 33 85 69 555, wew. 63 lub na adres e-mail oze@hazlach.pl do 30 marca 2018 r. W korespondencji Urząd Gminy prosi o podanie: imienia i nazwiska właściciela nieruchomości,adresu oraz numeru telefonu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: