Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Praca posłów z regionu. Który najaktywniejszy?

W dwudziestym siódmym okręgu wyborczym, który obejmuje powiaty żywiecki, pszczyński, bielski i cieszyński wybraliśmy w ubiegłym roku siedmiu posłów i dwie posłanki. Obecnie najaktywniejszym politykiem z tej grupy jest Przemysław Koperski (Lewica), jednak niewiele mniej działań ma na swoim koncie Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska).

W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę ilość wystąpień na sejmowej mównicy, złożonych interpelacji, zapytań, pytań w sprawach bieżących, oświadczeń oraz procentowy udział w głosowaniach.

Najbardziej wyrównaną statystyką jest ta dotycząca udziału w głosowaniach. Aż ośmiu posłów i posłanek ma frekwencję ponad 99-procentową. Najczęściej głosował Stanisław Szwed (Prawo i Sprawiedliwość) - 99,95%, a najrzadziej Przemysław Koperski (Lewica) - 98,67%.

Poseł Lewicy przoduje jednak w łącznym zestawieniu wszystkich aktywności - podjął 120 działań, z czego 84 stanowią złożone interpelacje (najwięcej ogółem).

Niewiele mniej aktywnym politykiem jest Mirosław Suchoń. Do tej pory najczęściej zajmował głos na posiedzeniach Sejmu (100 razy), a do tego wystosował 12 interpelacji i zapytań.

Trzeci rezultat w tym zestawieniu zajmuje Małgorzata Pępek - posłanka z żywiecczyzny interweniowała 102 razy, najczęściej pisząc interpelacje (56 - drugi wynik ogółem).

Pełne dane dostępne są w tabeli poniżej:

Szczegółowe dane podawane przez portal Sejmu RP o pracy polityków można znaleźć klikając w linki poniżej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-17 23:57:18
politykier: Dla przypomnienia, w latach 80. XX w. w Polsce (PRL) ówcześni rządzący przeprowadzili Akcję „Hiacynt” o bardzo homofobicznym (jak dziś to zostałoby ujęte) podłożu. Zastanawiam się, jak Ty krzy-sio+ odnosiłeś wobec tego rodzaju działalności państwowej? Przecież grono tak nazywanej "totalnej opozycji" tworzą osoby związane z poprzednim systemem, być może sami uczestniczyli w tej akcji? To dopiero oczywisty przykład hipokryzji i zakłamania...
2020-08-17 23:57:50
politykier: Zdaje się, iż Lech Wałęsa również niegdyś zasłynął z pary godnych pogardy wypowiedzi o HOMOFOBICZNEJ treści....
2020-08-17 23:58:27
politykier: Można odnieść wrażenie, iż wiele osób o godnym pogardy HOMOFOBICZNYM usposobieniu popiera obecną antyrządową opozycję i to nawet często dość czynnie... Czy obecna antyrządowa opozycja nie powinna się od tych ludzi odciąć, a ich zachowanie potępić???
2020-08-18 11:45:31
: nie fanzol donuś
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: