Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Praca posłów z regionu. Koperski wciąż najaktywniejszy

W sierpniu publikowaliśmy zestawienie dotychczasowych aktywności polityków wybranych w 27. okręgu wyborczym. Nasz tekst przypadł Wam do gustu, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, o ile więcej działań podjęli politycy z regionu od tamtego czasu.

Podobnie jak przed miesiącem, pod uwagę wzięliśmy ilość wystąpień posłów i posłanek na posiedzeniach Sejmu, złożone interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących i oświadczenia, a także procentowy udział w głosowaniach. Szczegóły w poniższej tabeli (w nawiasach podaliśmy wartość, o jaką wzrosła dana aktywność od poprzedniego zestawienia):

Wśród polityków koalicji rządzącej, najaktywniejszym posłem jest Kazimierz Matuszny z Prawa i Sprawiedliwości - podjął łącznie 60 działań, z czego zdecydowaną większośc stanowią interpelacje (59, o 19 więcej w porównaniu z sierpniem).

Sumarycznie jednak bardziej aktywni są politycy opozycji sejmowej - Przemysław Koperski z Lewicy (156 aktywności) oraz Mirosław Suchoń (126), Małgorzata Pępek (122) i Mirosława Nykiel (104) z Koalicji Obywatelskiej.

Przypominamy, że szczegółowe dane podawane przez portal Sejmu RP o pracy polityków można znaleźć klikając w linki poniżej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-30 19:42:42
donekT: Doskonale pamiętamy ostatni czas rządów lewicy (tradycyjnie pojmowanej, a nie skrajnej lewicy) w Polsce, był to okres, kiedy Kościół w całej dotychczasowej historii III RP miał się niewątpliwie najlepiej, a Prezydent Kwaśniewski przepraszał za zbrodnię, której jako naród nie popełniliśmy. W końcu rząd SLD utkwił w pamięci nie tylko jako najbardziej prokościelny spośród dotychczasowych, również ten najbardziej LIBERALNY. Zlikwidowany został jeden z progów podatkowych, wszelkich wróżów, wróżki i magów uznano za zawód, pozwolono im się opodatkować. Prywatyzowano pozostałe jeszcze przy państwie przedsiębiorstwa i sektory gospodarki, nawet w większym tempie, niż za czasów poprzedników. Jednym z największych sukcesów Leszka Millera i jego rządu był rozkwit polskiego gorzelnictwa, chociażby przez obniżenie akcyzy, oczywiście pod potrzeby późniejszej prywatyzacji. Zdaje się, iż do tej pory był to jedyny przypadek w dziejach, kiedy to sąsiedzi zza wschodniej granicy zaopatrywali się w wódkę w Polsce, wbrew dotychczasowej i późniejszej praktyce. Na doprowadzeniu polskiego gorzelnictwa do rozkwitu, pod potrzeby wywindowania ceny dla późniejszej prywatyzacji naciął się, chociażby Janusz Palikot. Stąd ta znana powszechnie antypatia Leszek Miller versus Janusz Palikot, zauważalna w sejmowych kuluarach, nawet znajdujące swe ujście na sejmowej mównicy. Warto powspominać // https://www.youtube.com/watch?v=_jzlwoe560s //.
2020-09-30 19:43:08
donekT: W końcu na polityce rządów SLD zawiodły się nie tylko osoby pokroju Janusza Palikota, nacięte na prowadzonym sposobie prywatyzacji, również ówczesne ruchy feministyczne i LGBTQIA+. Sztucznie wykreowana, również przy współudziale A. Michnika afera Rywina urzeczywistniła mokry sen tak nazywanego obozu solidarnościowego. Tuż po akcesji Polski do UE upadł rząd Leszka Millera, a gabinet Marka Belki (rząd fachowców), stanowił łabędzi śpiew rządów tak nazywanego obozu postkomunistycznego w Polsce. Od 2005 władzę przejął obóz solidarnościowy i w swej polsko-polskiej wojence utrzymuje się przy władzy do dziś.
2020-09-30 19:43:30
donekT: Tak nazywany obóz postkomunistyczny w historii III RP przeszedł całą ewolucję, począwszy od odrzucenia marksistowsko-leninowskich prawideł, przez socjalizm, socjaldemokrację aż do socjalliberalizmu. Bazując na narracji socjalliberalnej, SLD znalazł się poza sejmem a postulaty tak nazywanej "nowej lewicy", w rzeczywistości "skrajnej lewicy" są nieprzetrawiane przez tak nazywany postkomunistyczny elektorat w Polsce, który w głównym swym nurcie pozostaje głęboko konserwatywny, stąd mu bliżej do PiS, a tym bardziej liberalnym do PO.
2020-09-30 19:44:44
donekT: Panie Pośle Przemysławie, obawiam się, że pomysł nacjonalizacji zakładu (choć jak najbardziej lewicowy), kłóci się dotychczasową praktyką Pana formacji. Co więcej, można podejrzewać, iż został przedstawiony instrumentalnie, taktycznie, w związku z chęcią przejęcia przez osobę wyrażającą nieco inny światopogląd i udzielającą się w krajowej polityce.
2020-10-01 07:15:51
św. Patryk: kiedy wiejskie mędrki z esbeckim rodowodem biorą się za udzielanie się w polityce: Nazwisko i imiona: Stoszek Artur Roman - Adres: Wiślica - Numer okręgu: 3 Liczba głosów oddanych na kandydata: 11 - Procent ważnych głosów w skali okręgu: 0.32% - Mandat: Nie ---> no nie, donuś, wioska ci powiedziała nie ---> NIE, NIE, NIE
2020-10-01 14:30:20
censor: Typowy hejter, nienawistnik, chce się wyżyć, dać upust swym negatywnym emocjom, zarazić innych swą nienawiścią, wyładować frustracje, złość, niezadowolenie, kreować sztuczne spory i podziały, czy wywoływać poczucie gniewu i złości u potencjalnych/docelowych odbiorców. Złe emocje są niejednokrotnie kreowane ze strony samych polityków, którzy tym sposobem próbują prowadzić swą politykę w odniesieniu do emocji, zwłaszcza tych negatywnych, zastraszenia i eliminowania osób o innym światopoglądzie ideologicznym i politycznym, praz odwrócenia uwagi od merytorycznej dyskusji na temat rzeczywistych osiągnięć sprawujących władzę lub znajdujących się w opozycji.
2020-10-01 19:10:32
św. Patryk: donuś, diagnozę sobie wystawiłeś prawidłową, pora na terapię - na początek odstaw pączki i piwo, wyjedź do tatusia na wieś dupsko trochę rozruszać, wyspowiadaj się u jakiego porządnego księdza (jeśli znajdziesz takiego...) i przede wszystkim wyrzuć kompa, bo ci ten dziad ewidentnie życie zatruwa
2020-10-01 19:19:32
censor: Gniew ma stanowić emocję, która podróżuje najszybciej i dociera najdalej. Trollowanie w założeniu ma rujnować życie, zmuszać do milczenia głosy, a ludzi do ukrywania się. Potęga trolli, która w rzeczywistości reprezentuje potęgę gniewu, przekształca internet w zjadliwe bagno.
2020-10-02 10:52:22
św. Patryk: donuś bredzisz, troll z ciebie ewidentny a potęga jak koziego bobka, bagno to masz w rodzinnej historii a w necie kupę śmiechu
2020-10-02 16:10:06
censor: Mowa nienawiści, 5) OSKARŻENIA LUSTRZANE, polegające na odwróceniu rzeczywistości, czyli np. zarzucania innym swoich własnych czynów, poprzez nazywanie nienawistnikiem, hejterem każdego, kto próbuje przedstawić merytoryczne argumenty i stawia opór epatującemu/epatującej nienawiścią.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: