Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Praca czeka na styku granic

Już jutro, w środę na Zamku Cieszyn, odbędzie się piąta edycja Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji. Między 10.00 a 14.00 będzie można wybierać w ofertach pracy, nie zabraknie również możliwości rozmowy z wieloma specjalistami.

Każdego roku uczestnicy tego wydarzenia mogą się przekonać, że poszukiwania pracy warto czasem rozszerzyć poza granice kraju. Tym bardziej, jeśli jest się mieszkańcem terenów przygranicznych. Wówczas decyzja o zatrudnieniu u naszych sąsiadów jest znacznie łatwiejsza, bo nie wiąże się z koniecznością zmiany miejsca zamieszkania, bądź rozłąką z najbliższymi.
W targach organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach wezmą udział przede wszystkim pracodawcy z Polski i Czech a także przedstawiciele urzędów pracy z tych dwóch krajów oraz Słowacji. Nie zabraknie również innych instytucji związanych z rynkiem pracy (agencje pośrednictwa pracy, OHP, związki zawodowe, organizacje pracodawców).

Już po raz piąty na odwiedzających czekają oferty pracy - krajowe oraz z sąsiednich krajów - Czech i Słowacji. Podczas warsztatów można będzie się dowiedzieć, jak wyglądają warunki pracy u naszych południowych sąsiadów, jakie są świadczenia i w jakiej branży można uzyskać zatrudnienie.

Jak mówi Paulina Cius z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, oferty pracy są bardzo różne. Poszukiwane zawody to m.in. spawacze, maszyniści lokomotyw, maszyniści kolejowi, elektrycy lokomotyw, czy telekonsultanci ze znajomością języka czeskiego lub słowackiego.


POSŁUCHAJ


Targom towarzyszyć będzie również konferencja dotycząca współpracy i inicjatyw w regionie Partnerstwa Transgranicznego EURES-T Beskydy.

Targi potrwająod 10.00-14.00 na Zamku Cieszyn.

Jan Bacza

źródło: ox.pl/materiały prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: