Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

PPP w Cieszynie

Na terenie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" w Cieszynie przy ulicy Wałowej 4,  od grudnia 2009 działa Punkt Pośrednictwa Pracy, który  stworzony został w ramach projektu "OHP Jako Realizator Usług Rynku Pracy”.

Oferta skierowana jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku 15-25 lat. Funkcjonowanie takiego miejsca umożliwia młodym ludziom podjęcie krótko terminowej, między innymi wakacyjnej pracy w celu pozyskania środków finansowych na poprawę sytuacji materialnej. Jednak istotne jest, że z Punktu Pośrednictwa Pracy mogą korzystać osoby w różnym wieku i każdy może liczyć na pomoc.

Punkt Pośrednictwa Pracy realizuje zadania obejmujące:
- prowadzenie pośrednictwa pracy na rzecz młodzieży poszukującej dodatkowego zatrudnienia w czasie wolnym od nauki, po ukończeniu nauki lub w związku z potrzebą zmiany pracy,
- organizowanie, we współpracy z innymi partnerami społecznymi, targów pracy i giełd pracy adresowanych do osób bezrobotnych, poszukujących pracy lub zainteresowanych zmianą zatrudnienia, młodzieży niepełnosprawnej, uczniów i absolwentów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych.

Punkt Pośrednictwa Pracy dysponuje salami z nowoczesnym wyposażeniem, gdzie można korzystać z programów komputerowych, dzięki którym łatwo stworzyć indywidualny plan kariery i poznać zawody. Na miejscu znajduje się też bogata biblioteczka i czasopisma tematyczne. Można również wypełnić dokumenty i przeglądnąć aktualne oferty pracy, napisać CV i list motywacyjny.

Aby skorzystać z usług Punktu Pośrednictwa Pracy  wystarczy przyjść zarejestrować się i tym samym przystąpić do projektu, wszystkie usługi są całkowicie bezpłatne. Z bezpłatnych  usług Punktu Pośrednictwa Pracy mogą skorzystać także firmy i instytucje działające w Cieszynie i okolicy. Dla składających oferty pracy, pośrednik pracy przeprowadzi wstępną rekrutację, udostępni pomieszczenie do przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, jak również może zorganizować giełdę pracy.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz. Od 8.00 do 16.00. Wszelkie pytania można kierować pod nr Tel. 33/8514103, gg: 20181082 lub email: ppp.cieszyn.ohp@gmail.com

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: