Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pozostało kilkanaście dni

Niespełna dwa tygodnie pozostały, by rozliczyć się z zeznania podatkowego za 2017 rok. Termin upływa w poniedziałek, 30 kwietnia.

Dobiega końca akcja rozliczeń rocznych za 2017r. Jak informuje Naczelnik Urzędu Skarbowego w Cieszynie, na dzień 16 kwietnia do systemu drogą elektroniczną wpłynęło blisko 74 % zeznań podatkowych za miniony rok.

Taka forma rozliczenia się z podatku pozwala zaoszczędzić czas, jest też gwarancją, że zeznanie zostało poprawnie wypełnione, ponieważ system automatycznie sprawdza, czy we wszystkie pola formularza zostały wpisane niezbędne informacje, jak również czy nie było w nim błędów rachunkowych – mówi Arleta Pietrowska starszy kontroler skarbowy Działu Obsługi Bezpośredniej Urzęd Skarbowego w Cieszynie.

Jak podkreślają urzędnicy, przyjęcie zeznania składanego bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym zajmuje ok. 5-10 minut, nie wliczając czasu oczekiwania na jego złożenie. - Mając szacunek do czasu podatników, ponownie apelujmy, aby korzystać z elektronicznej formy przesyłania zeznań podatkowych – dodaje Pietrowska.

W powiecie cieszyńskim przewidywana liczba składanych zeznań podatkowych o dochodach za rok 2017 to około 70 tysięcy sztuk. Urząd skarbowy informuje również, że w najbliższe dwie soboty (21 i 28 kwietnia), instytucja nie będzie prowadziła dodatkowych akcji przyjmowania zeznań.

Rozliczając się warto pamiętać o możliwości przekazania 1% swojego podatku Organizacji Pożytku Publicznego. Ich listę znajdziecie w tym materiale: Przekazując 1% - pomagasz!

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-18 14:27:23
bronek91: Ciekawe jak prowadzący transakcje kryptowalutami sobie poradzą i do ilu lat wstecz będą musieli się wykazać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: