Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poznaliśmy rywali Trzyńca!

Wiemy już, z kim zmierzą się Stalownicy w najbliższej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Czech mogą odetchnąć z ulgą, bo grupa wydaje się znacznie łatwiejsza niż miało to miejsce w ostatnim sezonie, kiedy przyszło im się zmierzyć z wyłącznie skandynawskimi zespołami.

W środowe popołudnie odbyło się losowanie fazy grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20. Mistrzowie Czech - HC Ocelari Trinec - przystępowali do niego z pierwszego koszyka. Z kim przyjdzie im się zmierzyć?

Teoretycznie najcięższym rywalem mogą okazać się hokeiści z Lausanne HC. Szwajcarzy zakończyli sezon zasadniczy na trzecim miejscu, a w podczas play-off doszli do półfinału, gdzie musieli uznać wyższość hokeistów z Zugu. W ubiegłej edycji HLM, trzynieccy zawodnicy musieli zmierzyć się aż z trzema przedstawicielami Skandynawii, ale teraz spotkają się tylko z jednym - Lahti Pelicans. Skład grupy D uzupełniają hokeiści z Białorusi - Yunost Mińsk.

- Z losowania jesteśmy zadowoleni. Pragnęliśmy, po podróżach po północnej Europie z zeszłego roku, małą zmianę, a ta się powiodła. Wierzę, że nasi rywale okażą się atrakcyjni dla naszych kibiców, a także, iż powiedzie nam się wyjść z grupy - podsumował Jan Peterek, dyrektor sportowy HC Ocelari Trinec.

Faza grupowa rozpocznie się pod koniec sierpnia i potrwa do połowy października.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: