Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożegnalny Jubileusz KALINY

To było zaskoczenie dla wszystkich zaproszonych gości, obchodzący 35-lecie działalności Chór żeński Kalina z Karwiny ogłosił podczas jubileuszowej imprezy, że to ich ostatni koncert...

W sobotę 12 listopada delegacja GOK wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Zebrzydowice Henrykiem Frankiem zaproszona została na Koncert jubileuszowy z okazji 35-lecia chóru KALINA. Dyrektor GOK Małgorzata Guz oraz Henryk Franek złożyli na ręce dyrygenta kwiaty oraz z okazji tego pięknego jubileuszu  złożyli chórowi gratulacje.  – To właśnie tutaj na tej pięknej ziemi cieszyńskiej jest taka piękna piosenka „Płyniesz Olzo pod dolinie, płyniesz jak przed laty”. Nawiązując do tych słów chciałbym powiedzieć tak, że Panie kochane śpiewałyście i będziecie śpiewać gdyż Olzy  nie można zatrzymać i  waszej piosenki też nikt nie zatrzyma  – gratulował Henryk Franek.
PZKO Karwina Frysztat i Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach od kilku lat współpracują przy organizacji różnych imprez  oraz pozyskiwaniu środków unijnych.

 Uroczysta gala odbyła się w Domu Przyjaźni w Karwinej. Gościem uroczystości był również m.in. Piotr Pyzik, poseł na Sejm RP i zarazem wiceprzewodniczący parlamentarnej komisji ds. łączności z Polakami poza granicami kraju. – Polska nie zapomina o rodakach z Zaolzia, a ja osobiście jestem u was regularnie gościem. Jestem też pod dużym wrażeniem dzisiejszej imprezy. Z liczby podziękowań po ostatnim występie widać, jak wielką rolę odgrywa chór „Kalina” w lokalnym, karwińskim środowisku – stwierdził parlamentarzysta.

Działacze Koła PZKO w Karwinie-Frysztacie postanowili sprawić chórowi prezent i zaprosili jako gwiazdę wieczoru Andrzeja Rosiewicza. Oprócz  satyryka i samej Kaliny wieczór uświetnił występ Zespołu Regionalnego  Błędowice.  – My będziemy się jednak starać namówić Panie jeszcze do zmiany decyzji lub przynajmniej do okolicznościowych występów i spotkań. Szkoda by tego było – powiedział w rozmowie z redakcją Janusz Wałoszek, prezes Miejscowego Koła PZKO Karwina-Frysztat.

(red)źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: