Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożar w Skoczowie - straty oszacowano na pół miliona

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielny (27.12) poranek w Skoczowie na ulicy Bielskiej. Zapaliło się poddasze w kamienicy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak straty oszacowano na 500 tysięcy złotych.

Alarm do strażaków wpłynął o 6:27 – zgłaszający przekazał, że w mieszkaniu nad nim doszło do pożaru. Było to mieszkanie na poddaszu kamienicy. W wywiadzie ustalono, że w pomieszczeniu objętym pożarem może się ktoś znajdować. Pozostali lokatorzy wyszli poza budynek. Odłączono dopływ prądu do budynku, drzwi do mieszkania wywarzono i wprowadzono do środka ratowników – relacjonował w rozmowie z portalem ox.pl st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ogień udało się szybko opanować, mieszkanie na szczęście było puste. Strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych i przelali nadpalone elementy wodą. Po sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym ratownicy nie stwierdzili zagrożenia. Na miejscu pojawił się inspektor nadzoru budowlanego, który ze względu na uszkodzenie stropu wydał zakaz użytkowania budynku. Straty zostały oszacowane na 500 tysięcy złotych. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Z ogniem walczyło 11 zastępów w sile 43 strażaków.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: