Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożar sadzy w Zebrzydowicach

We wtorek (08.01.2019) o godzinie 7:03 strażacy otrzymali wezwanie na ulicę ks. Janusza w Zebrzydowicach. Doszło tam do pożaru sadzy w kominie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a strażacy szybko poradzili sobie z ogniem, jednocześnie czyszcząc przewód kominowy, w celu uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości.

We wtorkowy (08.01.2019) poranek strażacy pojawili się na ulicy ks. Janusza w Zebrzydowicach. Powodem było wezwanie do pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków - strażacy na miejscu przystąpili do wygaszenia pieca, wyjęcia jego zawartości i podania prądu proszku z gaśnicy do wnętrza przewodu kominowego. Następnie wyczyszczono przewód kominowy, przy użyciu sprzętu kominiarskiego - poinformował st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie. Po ugaszeniu ognia strażacy wyczyścili komin i usunęli zaległe na zewnątrz resztki. Budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną oraz czujnikiem tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-08 18:49:00
utopiec: A gdzie są kominiarze? Widać ich tylko z kalendarzami.
2019-01-09 06:18:45
nobody66: Kominiarze są, tylko trzeba wykonać telefon i zlecić wyczyszczenie przewodu kominowego. U mnie w sezonie grzewczym kominiarz bywa dwa razy, a czasami i trzy. Ciekawe czy za akcję straży pożarnej właściciele nieruchomości zapłacą? W czasie kiedy strażacy zajmowali się czyszczeniem komina mogli być potrzebni w innym miejscu. Bezmyślność ludzka nie ma granic.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: