Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożar na Białym Krzyżu. Droga już przejezdna

Cztery osoby ranne, zablokowana droga Wisła - Szczyrk i spalony częściowo budynek restauracyjny na Białym Krzyżu. To efekt pożaru do którego doszło godzinę temu na styku Wisły i Szczyrku.
Przed godziną 11.00 straż pożarna została zaalarmowana przez właścicieli lokalu o pożarze dachu drewnianego budynku.
W chwili obecnej sytuacja jest opanowana, jednak w dalszym ciągu trwa dogaszanie pożaru - informuje Patrycja Pokrzywa rzecznik prasowy PSP w Bielsku-Białej. Pożarem objęty był drewniany budynek, znajdujący się po lewej stronie drogi jadąc od Szczyrku w stronę Wisły. Budynek duży, o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Jego dach najprawdopodobniej zapalił się od kominka, informują wstępnie strażacy.
Duże zagrożenie sprawiał wiatr, który powodował rozprzestrzenianie się ognia. Znajdujący się w sąsiedztwie budynku zajazd - również drewniany - narażony był na bezpośrednie działanie ognia. Akcja nasza polegała na gaszeniu palącego się dachu i poddasza, ale równocześnie na osłonie tego drugiego budynku - relacjonuje Pokrzywa.
 
 
W działaniach na Białym Krzyżu bierze udział trzynaście zastępów gaśniczych oraz samochody operacyjne. W tym dwie jednostki z Ustronia i Wisły.
 
Przed przyjazdem straży pożarnej ewakuowano wszystkie osoby znajdujące się w budynku. Niestety jednak cztery osoby zostały ranne. Jednej osobie w szoku pomocy udzieliła ekipa pogotowia ratunkowego - dodaje Pokrzywa. Kolejna ekipa udzielała pomocy właścicielom, którzy podtruli się dymem. W tej chwili trwa dogaszanie pożaru.
 
Ważna informacja, jeszcze przez około godzinę, do mniej więcej 13.30 zamknięta będzie droga Wisła - Szczyrk. W budynku w całości spłonął dach, nadpalone zostało również poddasze.
 
Aktualizacja 13:45:
 
- Droga Wisła - Szczyrk jest już przejezdna - informuje portal OX komisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy KMP Bielsko-Biała. - Z ostatnich informacji wynika, że ogień zaprószyły pracownice restauracji - dodaje komisarz.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: