Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar filtrów i mieszkania

Dwa pożary w ciągu minionego weekendu gasili strażacy na Śląsku Cieszyńskim.
Do pierwszego pożaru doszło w piątkowe popołudnie w Puńcowie. Paliło się tam poddasze budynku. W pierwszej kolejności wodę podano z zewnątrz, po dostaniu się do środka, strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali kolejne prądy wody już wewnątrz mieszkania. - informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej. Strażacy musieli rozebrać część konstrukcji dachowej. Nie ustalono jednak jakie były przyczyny powstania pożaru. W mieszkaniu w chwil jego powstania nie znajdowały się osoby.
 
W niedzielny poranek natomiast strażacy brali udział w akcji w skoczowskiej 'Kuźni'. Tam 6 zastępów walczyło z pożarem koksowego filtra powietrza. Przed przybyciem straży, pracownicy próbowali ugasić pożar za pomocą gaśnic proszkowych. Strażacy na miejscu stwierdzili, że pali się koks w zbiorniku, który filtruje opary oleju ze zbiornika. Zbiornik rozpoczęto chłodzić wodą. - dodaje rzecznik PSP.
 
Ratownicy w ubraniach żaroochronnych po kolei otwierali zasuwy zbiornika i wyrzucali żarzący się koks. Cały filtr przelano wodą i przewietrzono. Również i w tym przypadku nie było osób poszkodowanych.
 
JB
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: