Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar dwóch domów w Puńcowie

W poniedziałek (07.12) do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Puńcowie przy ulicy Dębowej. Zapaliły się dwa budynki połączone funkcjonalną przewiązką. Zgodnie z wyliczeniami strażaków straty sięgają 250 tysięcy złotych.

Alarm do strażaków wpłynął o 9:12. Zgodnie ze zgłoszeniem miał palić się dom parterowy w którym nikogo nie było – po przyjeździe na miejsce zabezpieczono teren działań. Okazało się, że doszło do pożaru dwóch budynków jednorodzinnych, połączonych funkcjonalną przewiązką, budynki miały osobne adresy. W Budynku przy ulicy Cieszyńskiej paliła się wiata, wypełniona m.in. drewnem i połowa dachu, w obiekcie obok na ulicy Dębowej paliła się elewacja balkonu i pomieszczenie pod balkonem – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ratownicy ugasili ogień w obu budynkach i zabezpieczeni w sprzęt ochronny weszli do środka, sprawdzając całość pod kątem obecności gazów pożarowych oraz kamerą termowizyjną. W celu dotarcia do żarzących się elementów drewnianych konieczne było rozebranie części budynków. Straty wynoszą około 250 tysięcy złotych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: