Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powstał klaster energii

Dziesięć samorządów z naszego powiatu podpisało porozumienie w sprawie utworzenia klastra energii, którego zadaniem ma być głownie pomaganie w realizacji inwestycji służących wytwarzaniu, magazynowaniu i redystrybucji „zielonej” energii elektrycznej i cieplnej z wykorzystaniem dotacji z funduszy zewnętrznych.

Do organizacji przystąpiło dziewięć gmin: Brenna, Chybie, Goleszów, Hażlach, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła, Zebrzydowice oraz Powiat Cieszyński. Założycielami klastra zostali także : Agencja Rozwoju Regionalnego z Bielska-Białej, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Związek Komunalny Ziemi Cieszyńskiej.

Członkostwo w klastrze energetycznym stwarza nowe możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, które w nowym okresie programowania będą w dużej mierze przeznaczone na zieloną energię i gospodarkę niskoemisyjną.

Naszym celem jest stwarzanie możliwości rozwoju odnawialnych źródeł energii, dzięki wspólnym działaniom będzie łatwiej pozyskiwać środki m.in. na wymianę źródeł ciepła czy projekty termomodernizacyjne - powiedziała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-08 09:24:11
tom lem: ... no tak!!! specjaliści od pozyskiwania środków z UE łączcie się . Byłoby lepiej gdyby potrafili magazynową tą nadmiarową energię, lecz niestety, byli zwolnieni z przedmiotów ścisłych na maturze i przyzwyczaili się tylko brać w samorządach ;-)
2022-06-08 10:21:49
św. Patryk.: ...a wygląda jak Rodzina Kiepskich XXXL
2022-06-08 12:44:25
milija: Pozyskiwać kasę to wszyscy lepiej lub gorzej umieją, ale wykorzystać sensownie te środki to już niekoniecznie dla społeczności lokalnej. "Miszcz" stoi w drugim rzędzie :)
2022-06-08 19:09:12
Vito: Dobrze ze w grupie nie ma gminy Cieszyn, bo kasa by poszła na szukanie tramwaja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: