Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powsinogi w konkursie

Najnowszy spektakl Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru Czeskiego Cieszyna, POWSINOGI BESKIDZKIE Emila Zegadłowicza w reżyserii Bogdana Kokotka, bierze udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej ''Klasyka Żywa''.

Konkurs jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

O spektaklu Sceny Polskiej jest głośno – zapowiedź premiery pojawiła się w wieczornym wydaniu „Panoramy”, a ostatnio (28 kwietnia br.) spektakl Sceny Polskiej zobaczyła wnuczka poety Emila Zegadłowicza, Ewa Wegenke.  - Wzruszona podziękowała realizatorom i aktorom za konsekwentne przypominanie twórczości Zegadłowicza. (W 2009 roku w Scenie Polskiej odbyła się premiera "Głazu granicznego".) Scena Polska – jej zdaniem – jest miejscem szczególnym i wyjątkowym na mapie teatralnej – mówi Joanna Wania, kierownik literacki Sceny Polskiej.

Powsinogi jeszcze można zobaczyć!
- Zapraszamy na spektakle w Teatrze Cieszyńskim w sobotę 9 maja o godz. 17.30 i niedzielę 10 maja o godz. 17.30 - mówi Joanna Wania.

Więcej o spektaklu pisaliśmy TUTAJ

Bilety można zarezerwować na stronie www.tdivadlo.cz


vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-05-07 21:01:18
Gal: Cieszy mnie, że \"mamy\" teatr... w Czeskim Cieszynie, bo ten nasz im A. Mickiewicza kierowany przez niezniszczalnego dyrektora to szkoda gadać. Już tyle krytyki wylano na głowę dyrektora i co z tego? Ostatnio wybraliśmy się w większym gronie do teatru w Bielsku. Budynek mniej okazały od cieszyńskiego teatru, ale to żywy teatr i znacznie tańsze bilety. Czy nowy burmistrz zrobi porządek z teatrem na Menniczej?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: