Powrót z dwoma medalami

W Grodzisku Mazowieckim odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek w tenisie ziemnym o Puchar Akademii Tenisowej TenisKozerki. W zmaganiach wzięła udział Sara Husar (na zdj.), reprezentująca barwy klubowe KT Kubala Ustroń.

Sara Husar rozpoczęła rywalizację w Grodzisku Mazowieckim od pojedynku z Wiktorią Chmielewską. Zawodniczka KT Kubala Ustroń musiała odrabiać straty, ponieważ pierwszą partię wygrała rywalka. Jednak kolejne dwa sety padły łupem Husar, która nie straciła w nich ani jednego gema.

Tenisistka ustrońskiego klubu stoczyła trzysetową batalię również w ćwierćfinale i również sięgnęła po zwycięstwo, pokonując Julię Sierhej – 6:4, 3:6 i 6:1. W 1/2 finału czekała ją rywalizacja z Leną Rajcą, która w drodze do strefy medalowej nie straciła nawet seta. Pierwsza partia padła łupem zawodniczki CCS Chrzanów (6:0). W drugim secie zawodniczki stoczyły już bardziej wyrównany pojedynek, ale więcej zimnej krwi zachowała Rajca, wygrywając 6:4.

Husar wystąpiła również w grze podwójnej, gdzie wspólnie z Anną Kmiecik doszły do finału. W Grodzisku Mazowieckim do rywalizacji przystąpił także Wiktor Kołowiecki. Zawodnik KT Kubala Ustroń odpadł z rywalizacji kadetów w I rundzie.