Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powrót smoga - konkurs plastyczny

14 listopada to Dzień Czystego Powietrza. W związku z tym, w wielu miejsach odbyły się różnego rodzaju akcje, których głównym celem było szerzenie świadomości ekologicznej a co za tym idzie poprawa stanu powietrza w regionie i nie tylko. Jednym z takich wydarzeń, było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ''Powrót Smoga?, które odbyło się o godzinie 10 na ternie ustrońskiej biblioteki.

Konkurs plastyczny „Powrót smoga“ był skierowany do dzieci z ustrońskich szkół, które w swoich pracach miały szansę nie tylko wykazać się talentem plastycznym, ale również wiedzą na tematy ekologiczne. Najlepsze prace zostały nagrodzone. W związku z konkursem została zorganizowana również wystawa prac, które na terenie ustrońskiej biblioteki będzie można podziwiać do 22. Listopada.

Do konkursu zgłoszonych zostało około 50 prac, z czego 13 zostało nagrodzonych. Uczniowie zostali podzieleni na kategorie wiekowe – Prace nas zachwyciły, w związku z czym jury stanęło przed ciężkim wyborem. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu zanieczyszczenia powietrza – mówiła Zuzanna Chabowska z Ustrońskiego Alarmu Smogowego. Poniżej lista zwycięzców:

I – III klasa

 • Oliwia Ruszkowska  SP-2
 • Dominik Zamójć SP-2
 • Artur Macha SP-2
 • Maja Lebiedzik  SP-2
 •  Klaudiusz Boruta SP-5

IV – VII klasa:

 1.  Maria Witkowska SP-3
 2.  Maja Grzybek SP-1
 3. Tymoteusz Holeksa  SP-1 , Justyna Warzecha SP-3
 • Zuzanna Kania  SP-1
 • Maks Legierski SP-1
 • Natalia Kobiela SP-3
 • Emilia Juroszek SP-1

 

JŚ/ mat.pras

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-16 08:51:22
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Dzieciaki zaiste idea dobra ale jak dorosniecie to sie przekonacie ile ta wasza ekologia kosztuje jak wlasne ciezko zarobione pieniadze dacie gazowni albo kopalni -to wtedy zrozumiecie ekologie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: