Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powoli kończa prace

Dobiegają końca remonty w szkołach. Na Śląsku Cieszyńskim w placówkach, którymi zarządza powiat robotnicy schodzą już z obiektów. Jednak są jeszcze miejsca gdzie prace potrwają nawet w trakcie roku szkolnego.
 
Tak jest w Skoczowie, w tutejszym Zespole Szkól Ogólnokształcących szkody wyrządziła majowa powódź. Choć zalane zostały tylko piwnice, to jednak w nich mieściły się sale lekcyjne oraz szatnie dla uczniów – mówi Maria Pindur naczelnik wydziału edukacji cieszyńskiego starostwa.
 
 
W tym przypadku starostwo sfinansowało tylko zakup oleju do urządzeń osuszających budynek. Część prac już została zakończona, część jednak będzie trwałą w trakcie roku szkolnego. W sumie cieszyńskie starostwo na remonty i inwestycje wyda w tym roku około dwóch milionów złotych.
 
 
 
Race kończą się powoli także w wiślańskich szkołach. Tutaj także placówki ucierpiały w trakcie tegorocznej powodzi. Rok szkolny rozpoczniemy bez przeszkód – zapewnia burmistrz Wisły Andrzej Molin
 
 
Ucierpiał także budynek Zespołu Szkół nr 1 w centrum. została zalana piwnica i uszkodzone kotły. Jednak tutaj prace także są już na ukończeniu. Większość pieniędzy na te roboty pochodziła z ubezpieczenia.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: