Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powołani na inaugurację Letniego Pucharu Kontynentalnego

Niespełna dwa tygodnie pozostały do inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Polski Związek Narciarski opublikował listę z powołanymi zawodnikami na zawody w Oslo, a wśród nich nie brakuje m.in. Pawła Wąska (na zdj.).

Czas na inaugurację trzeciego cyklu w skokach narciarskich w 2023 roku. Po sierpniowych premierowych konkursach w ramach Letniego Grand Prix oraz FIS Cup, za niespełna dwa tygodnie zawodnicy powalczą o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Rywalizacja przebiegnie na skoczni normalnej w Oslo – na Midtstubakken (HS106).

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy listę z powołanymi polskimi skoczkami, którzy udadzą się do Norwegii. Wśród nich nie brakuje zawodników ze Śląska Cieszyńskiego – Pawła Wąska, Kacpra Juroszka oraz Tomasza Pilcha, który w ostatni weekend rywalizował w Szczyrku w ramach FIS Cup, gdzie dwukrotnie zamknął czołową „6”. - Pozytywne zawody, ale jeszcze dużo pracy przede mną – przyznał wiślanin po zmaganiach na skoczni Skalite.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: