Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powietrze: wystąpiły przekroczenia w Cieszynie

Sezon grzewczy już w pełni, niestety – co za tym idzie pojawiają się pierwsze przekroczenia norm na Śląsku, w tym i na Śląsku Cieszyńskim.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych średnich stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 µg/m3) na stacjach w Zabrzu o 109% (przekroczenie poziomu informowania), Rybniku o 79%, Tychach o 74%, Częstochowie (stacja komunikacyjna) o 68%, Goczałkowicach-Zdroju o 64%, Częstochowie o 59%, Gliwicach o 55%, Dąbrowie Górniczej o 52%, Wodzisławiu Śląskim o 46%, Sosnowcu o 34%, Katowicach A4 (stacja komunikacyjna) o 34%, Żywcu o 28%, Lublińcu o 27%, Zawierciu o 21%, Katowicach o 17%, Bielsku-Białej o 7%, Cieszynie o 3%.

Na dziś (21.11) i jutro (22.11) prognozuje się, że jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego (stężenie średniodobowe) będzie dostateczna* (zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci) i umiarkowana* ( warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu), lokalnie dobra* (warunki sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu, bez ograniczeń). 

Jak dodaje WCZK, w godzinach nocnych i porannych jednogodzinne stężenia pyłu zawieszonego mogą być podwyższone.

Aktualne informacje o pomiarach powietrza w regionie możecie sprawdzić w jednym miejscu TUTAJ oraz na stronie powietrze.gios.gov.pl.

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-21 15:10:10
pino1604: Cieszyniacy jest jedna firma w Cieszynie która się cieszy ze powietrze jest jakie jest, spadł im odbiór śmieci roboty mniej i mniej wywożą a opłaty te same a od nowego roku będą jeszcze wyższe. Polacy segregują śmieci na te do palenia w dzień i na te do palenia w nocy. A bezie jeszcze gorzej dzięki dobrej zmianie .
2022-11-21 16:17:28
sierżant_Niemyty_Wycior: Bóg zagrzmiał, w końcu. Zaprzedany, skruszony, nawrócony. PiS utraci dziś władzę w woj. śląskim. Z PiS odchodzi marszałek Jakub Chełstowski, większość będzie miała opozycja. Wszystko to dzieje się w czwartą rocznicę przekupienia na swoją stronę radnego KO Wojciecha Kałuży. Kawulok może się pakować. Mafijna maszyna zaczęła zgrzytać i się sypać. Bogu niech będą dzięki.
2022-11-21 16:17:38
sierżant_Niemyty_Wycior: Historia swoją drogą, ale suweren przede wszystkim surowo oceni tę ekipę. Kałuża, Kawulok, Kopeć, Pięta, Szwed, Puda itd - to także im podziękujemy za burdel jaki PiS po sobie w naszej ojczyźnie pozostawia. Za długi którymi obarczył nas, nasz dzieci i wnuki. Za ciężkie miliardy naszych w pocie czoła zapracowanych podatków, przez tę złodziejską bandę partyjnych nieudaczników rozkradzione, zmarnotrawione, zamienione na łapówki dla biskupów. Za 7 lat gnojenia Polski, demokracji, Konstytucji, obywateli, kobiet w szczególności. Za rekordową inflację i drożyznę. Za tupet, butę i arogancję władzy. Za bezczelne kłamstwa w żywe oczy najwyższych przedstawicieli władzy. Za kurwizję. Za bezprawie i bezkarność tej władzy. Nie będzie zmiłuj.
2022-11-21 18:50:08
hadig: A czego żeście się spodziewali, przecież jak to jeden "mądry" powiedział w TV, że możemy palić byle czym... tylko nie oponami ;)
2022-11-21 20:15:37
Artur_z_bažin: O zanieczyszczaniu powietrza: "Poziom smrodu przekroczył granicę" — mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i potwierdza, że wraz z grupą radnych opuszcza PiS. — "Nie ma opcji powrotu. Rezygnuję z członkostwa w PiS. Cztery lata temu było przejęcie przez PiS władzy przez transfer Wojciecha Kałuży, dzisiaj ja wychodzę". Good bye Kawulok, Kopeć, Kałuża, Pięta, Puda, Szwed &Co. Szukajcie dobrych adwokatów.
2022-11-21 20:25:06
Artur_z_bažin: "Nie po to zapisywałem się do PiS, żeby prowadzić politykę anty-unijną czy firmować nieprawidłowości, które zostały ujawnione. Kilka dni temu wpłynął ostateczny raport CBA w tej sprawie i ustalenia są druzgocące. Pół roku próbowałem sprawę wyjaśniać, ale obstrukcja pana marszałka Kałuży w tej sprawie była potężna. Nie zgadzam się z polityką partii, decyzjami rządu i anty-unijnym kierunkiem. Tym, że ktoś mówi, że dzięki środkom unijnym nic dobrego w Polsce się nie wydarzyło, umniejszaniu roli samorządów, które są określane jako siedliska zła. W trakcie ostatnich spotkań Jarosława Kaczyńskiego dojrzewała we mnie decyzja, że chcę odejść. Te rzeczy, które były wypowiadane, nie znajdują się w moim systemie wartości. Spodziewałem się też więcej pomysłów na województwo śląskie, ale się nie doczekałem. To też element, który zadziałał, przyspieszył moją decyzję. PiS nie wprowadza dla samorządów żadnych racjonalnych pomysłów, mam wrażenie, że po prostu nie lubi samorządów."
2022-11-21 22:32:18
Oko: Ten to wkleja gdzie się da i pod tradycyjnie wieloma nickami... a nie wierzyli, że maseczki szkodzą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: