Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powiatowe dożynki w Skoczowie

Rolnicy z powiatu cieszyńskiego w tym roku świętować będą w Skoczowie. 10 września odbędą się tam Powiatowo-Gminne Dożynki Ekumeniczne.

Świętowanie rozpocznie się w Kościele Rzymskokatolickim św. Ap. Piotra i Pawła, gdzie podczas Mszy św. rolnicy wraz z samorządowcami będą dziękować Bogu za plony.

O 12.30 z placu Stary Targ wyjedzie dożynkowy korowód, który ulicami Objazdową, Mickiewicza, Targową i Ustrońską dojedzie na rynek, gdzie na 13.30 zaplanowano uroczyste otwarcie Powiatowo-Gminnych Dożynek Ekumenicznych w Skoczowie.

Obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Regionalny „Strumień”. Na scenie wystąpią także „Małokończanie” i „Nadolzianie”. Od 15.30 dalszą imprezę rozkręcać będzie „Grająca szafa” i jej covery hitów z lat 70-90.

O 17.30 na scenę wkroczy grupa „Holeviaters” z muzyką w stylu retro łączącą swing z folkiem. W klimacie folkowym utrzymany będzie kolejny występ – o 19.00 rządzić będzie grupa „Bartnicky”, ale będzie to bardziej nowoczesne wykorzystanie tradycyjnych melodii.

Gwiazdą wieczoru będzie natomiast grupa „Vox” – legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Znani artyści wkroczą na estradę o 20.30. Na zakończenie – około 22.00 – będzie można obejrzeć pokaz sztuk walki klubu „Aikido Aikikai”.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-07 15:49:06
ciamajda: Mam nadzieje że nie będzie powtórki z ubiegłego roku. Może włodarze pójdą po rozum do głowy i coś zmienią. Tak żeby Pan burmistrz nie musiał opuszczać Skoczowa i uciekać np. do Pierśćca. Mam nadzieję że nie będziemy się wstydzić jak poprzednio.
2017-09-08 02:16:12
czytelniczka: Gazdowie podobno z Ochab
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: