Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów: Sikorowie najlepsi

Gospodarstwo Renaty i Marcina Sikorów z Goleszowa zdobyło pierwsze miejsce na XXVI Krajowej Wystawie Rolniczej w Częstochowie.

2 września podczas XXVI Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie odbyło się wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu AGROLIGA 2017. - Miło nam poinformować, że gospodarstwo rolne Renaty i Marcina Sikorów z Goleszowa zdobyło pierwsze miejsce – podaje Tomasz Lenkiewicz z Urzedu Gminy Goleszów.

Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie to największa na Śląsku i jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Prezentowało się na niej na kilkuset stoiskach wielu producentów: producenci pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych, producenci wyposażenia budynków inwentarskich, instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, a także firmy produkujące pasze, nawozy, środki ochrony roślin oraz dobrej jakości materiał siewny.

Konkurs AgroLiga rozgrywany jest w dwóch kategoriach – Rolnicy i Firmy. Jego organizatorami na szczeblu wojewódzkim są Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym – Redakcja Rolna 1 Pr. TVP SA we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Od samego początku konkursu, Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs ma na celu wyłonienie i promowanie przodujących polskich rolników oraz najlepszych polskich firm związanych z rolnictwem.

Do kategorii Rolnicy można zaliczyć osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo, agroturystyka, itp.), z której uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z zasadniczej działalności rolniczej.

Teraz przed rolnikami z Goleszowa konkurs ogólnopolski. Zmierzą się w nim ze zwycięzcami konkursów z pozostałych 15 województw.

red.

Zobacz również:
Piękna zagroda
Goleszów: wyjątkowe miejsca

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: