Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat Cieszyński piąty

Piąte miejsce na 263 powiaty zajął Powiat Cieszyński w rankingu Związku Powiatów Polskich. W liście rankingowej znalazł się wyżej nawet niż  Mikołowski (110. miejsce), czy Powiat Gliwicki (112. miejsce).

 

W 2009 roku w Rankingu Związku Powiatów Polskich w kategorii gmin wiejskich - Zebrzydowice znalazły się 25 miejscu. Czytaj więcej>>>

Samorządy zostały ocenione przez specjalistów Związku Powiatów Polskich. Pod uwagę brane było 78 kryteriów, podzielonych na grupy takie, jak: rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

 

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich jest oparty na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego uczestnictwa. Jest to jedyny tego typu ranking w Polsce, zarządzany na bieżąco w trybie on-line. Dany Samorząd musi utrzymać czołowe miejsce do końca roku, by uzyskać tytuł "Dobrego Polskiego Samorządu", który w tym roku przypadł dla Powiatu Kieleckiego.

źródło: OX.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: