Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat: budżet na drogi, oświatę i pomoc społeczną

Rada Powiatu uchwaliła budżet na 2013 rok. Dochody zaplanowano na kwotę 151,5 mln zł. Wydatki - 159mln zł. Będą pieniądze na inwestycje drogowe, oświatę i pomoc społeczną.

Przyjęto budżet powiatu cieszyńskiego na 2013 rok. Po raz piętnasty ta jednostka samorzadu dysponuje budżetem. Dochody zaplanowano na kwotę 151,5 mln zł, a wydatki na 159 mln zł.


Wśród najważniejszych zadań zaplanowanych na rok bieżący znalazły się: przebudowa drogi w Zabłociu - planowany koszt to 4,2 mln zł, pozyskane środki unijne na ten cel wynoszą 2,8 mln zł, przebudowa ul. Góreckiej w Skoczowie - planowany koszt to 5 mln zł, trwają starania o pozyskanie dotacji w ramach programu NPPDL w wysokości 1,4 mln zł oraz pomoc finansową Gminy Skoczów w wysokości 1,7 mln zł,  przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 941 z ul. Skoczowską i ul. Wiejską w Ustroniu Nierodzimiu, na które Powiat udzieli dotacji Zarządowi Dróg Wojewódzkich w wysokości 1,3 mln zł. 435 tys zł przeznaczono też na wykonanie 8 dokumentacji projektowych dla dróg i mostów.


Powiat cieszyński planuje też termomodernizację budynku głównego PDPS Feniks w Skoczowie. Planowany koszt zadania to 1,5 mln zł, z czego połowę środków pozyskano z WFOŚiGW, a pozostałą część planuje się pozyskać z kredytu termomodernizacyjnego z BGK. Szykuje się też termomodernizacja PDPS w Pogórzu filia „Bursztyn” w Kończycach Małych. Planowany koszt tej inwestycji wynosi 2,6 mln zł - po przetargu 1,8 mln zł, a przyznana dotacja przez NFOŚiGW wynosi 2,1 mln zł.


Nie zapomniano też o oświacie. Planowana jest termomodernizacja budynku ZPSWR w Cieszynie - wartość zadania wynosi 6,7 mln zł, trwają starania o pozyskanie środków z WFOŚiGW w wys. 2 mln zł i PFRON 1,3 mln zł, modernizacja elewacji ścian szczytowych i południowo-zachodniej budynku głównego szkoły ZSEG w Cieszynie. Wartość zadania planuje się na 600 tys zł.


Zaplanowano też w budżecie wymianę okien budynku szkolnego I LO im. A. Osuchowskiego-  szacunkowa wartość zadania to 490 tys zł. W 2013 roku będzie też modernizacja elewacji ZSZ w Skoczowie, plan wydatków zadania wynosi 490 tys zł. Przebudowane zostaną też drogi wewnętrzne w ZST w Cieszynie – wartość zadania to 400 tys zł.


Ponadto zarezerwowano 2 mln zł na nowe nawierzchnie ( nakładki). Na poczet zaplanowanych zadań bieżących i majątkowych pozyskano lub złożono wnioski o środki unijne na łączną kwotę 4 mln zł oraz zaplanowano pomoc finansową z gmin w wysokości 1,9 mln zł. Kwota 297 tys zł zostanie przeznaczona na dotacje (granty) dla organizacji pozarządowych (wzrost o 17 tys zł).


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: