Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powalone drzewa - mokry śnieg utrudnieniem na drogach

W niedzielę (13.01.2019) strażacy z OSP Brenna-Leśnica otrzymali wezwanie do drzewa powalonego na jezdnię. Jak udało nam się dowiedzieć, nie jest to jedyna taka sytuacja w regionie. Padający od wczoraj mokry śnieg, miejscami zamieniający się w śnieg z deszczem, oblepia drzewa, które często nie są w stanie wytrzymać dodatkowego obciążenia. Jak się dowiadujemy, szczególnie poważnie wygląda sytuacja na drodze biegnącej przez przełęcz Salmopolską. Nieoficjalnie mówi się nawet o zamknięciu drogi.

Zgodnie z informacjami, jakie opublikowali strażacy z OSP Brenna-Leśnica, w niedzielę (13.01.2019) powaliło się tam drzewo — o godzinie 9.35 w naszej jednostce został ogłoszony ALARM. Jeden zastęp naszej jednostki udał się alarmowo w okolice zbiegu ulic Stary Groń/Brenna Leśnica zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa na jezdnię. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca podejmowanych działań oraz usunięciu powalonego drzewa zastęp wrócił do remizy po około 45 min — poinformowali strażacy.

To jednak niejedyna taka sytuacja w regionie. Powalone drzewa są zmorą kierowców — tamują ruch, często stanowią również zagrożenie. Szczególnie trudna sytuacja ma miejsce na drodze z Wisły do Szczyrku (Przełęcz Salmopolska). Tamtejsza droga jest szczególnie niebezpieczna, zaleca się korzystanie z tras alternatywnych. Na miejscu pracują strażacy (m.in. OSP Szczyrk), a także służby drogowe. Sytuacja jest jednak na tyle poważna, że nieoficjalnie mówi się o zamknięciu drogi ze względów bezpieczeństwa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: