Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poszło o... ulotki. Spór starostwa z sołtyską

Stowarzyszenie Miłośników Kończyc Małych na zaplanowanych na 25 września Targach Żywności Ekologicznej chciało prowadzić akcję "Jedz zdrowo, żyj zdrowo". Z wnioskiem o pokrycie kosztów wydruku ulotek, plakatów i materiałów promocyjnych organizacja zwróciła się do Starostwa Powiatowego, które jednak odmówiło udzielenia wsparcia. Zdaniem sołtyski Izabeli Brachaczek, za decyzją stał jeden z radnych powiatowych.

- Do odmowy objęcia patronatem finansowym najbardziej przyczynił się mieszkający w naszej gminie pan radny powiatowy Marcin Ślęk argumentując, że nasza społeczność jest wystarczająco bogata by sama finansować takie wydatki - napisała Brachaczek w mediach społecznościowych.

Na zarzuty odpowiedziała Sylwia Pieczonka, pełniącą funkcję rzeczniczki Starosty. Jak czytamy w oświadczeniu, Zarząd Powiatu Cieszyńskiego jednogłośnie podjęł decyzję o odmowie przyznania grantu, a zatem głos Ślęka "nie był ważącym w tej sprawie". - Pan Marcin Ślęk, w dyskusji przed podjęciem rozstrzygnięcia przez Zarząd, nie argumentował odmowy przyznania grantu Stowarzyszeniu Miłośników Kończyc Małych słowami, że społeczność Gminy Zebrzydowice jest wystarczająco bogata, by mogła samodzielnie sfinansować ten wydatek - dodała Pieczonka.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-09 15:32:59
Bugs: Jeżeli już to chyba bardziej chodzi o byłego "szefa" rzeczonego radnego - wójta gminy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: