Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybianki zainaugurują sezon

Już w najbliższą sobotę (tj. 11.09) tenisistki stołowe z Chybia przystąpią do I-ligowych zmagań. Cel na sezon 2021/22? Utrzymanie, choć jak przyznaje trener Mirosław Staniek, nie będzie łatwe zadanie.

- Patrząc na rankingi poszczególnych dziewcząt, również na intensywność treningów, mniej więcej spodziewaliśmy się na co nas stać. Nastawialiśmy się na okolice środka tabeli, co nam się ostatecznie powiodło – podsumował Mirosław Staniek wyczyny podopiecznych w sezonie 2020/21. Chybianki ukończyły go na 5. pozycji. Liderką zespołu była Natalia Michorczyk, która z bilansem 24 zwycięstw i 7 porażek znalazła się w czołowej „5” tenisistek I-ligowych. Niestety, 27-letnia zawodniczka opuściła szeregi klubu przed zbliżającym się sezonem.

- Natalia Michorczyk oraz Magdalena Jaszczuk opuściły Chybie i przeniosły się do II-ligowej ekipy z Wielkopolski. Po prostu, zadecydowały względy finansowe – kontynuuje trener Cukrownika. – Skład nam się dosyć radykalnie zmienił. Do klubu dołączyła Ukrainka Irena Bernacka, która mieszka w Polsce już wiele lat, ale w barwach naszego zespołu wystąpi w rundzie rewanżowej. Natomiast z Tarnowskich Gór przybyła do nas Estera Razakowska.

Chybianki zainaugurują sezon już w najbliższą sobotę (tj. 11.09), spotkaniem z Grodziskiem Mazowieckim. Jednak, jak zaznacza Staniek, gospodynie wystąpią w mocno okrojonym składzie, ponieważ z powodów zdrowotnych z gry musiały zrezygnować Ada Janosz oraz Monika Narolewska. Szansę gry otrzymają kadetki – Wiktoria Krzempek oraz Julia Moskała – które zadebiutowały w ubiegłym sezonie.

W I lidze (gr. płd.) wystąpi 11 zespołów, co oznacza, że z rozgrywkami pożegnają się aż trzy najsłabsze drużyny. – Będziemy walczyć, aby nie spaść z ligi – podsumował szkoleniowiec Cukrownika.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: