Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poszkodowany trafił do szpitala

Brak podłączenia pieca do przewodu kominowego był przyczyną zdarzenia, do którego doszło wczoraj (15.02.2012) na ulicy Korfantego w Cieszynie.

 

O 14.43 dyżurny Powiatowego Centrum Ratownictwa w Ustroniu odebrał zgłoszenie, które dotyczyło pomiaru na obecność tlenku węgla w budynku  mieszkalnym.

W chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejscu znajdowało się już pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy osobie poszkodowanej. - Nasze działania polegały na pomiarze stężenia tlenku węgla. Pomiar wskazał 15 ppm w każdym z pomieszczeń mieszkania - informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - Przy sprawdzaniu sąsiadujących mieszkań na obecność tlenku węgla pomiar wskazywał 0 ppm, z wyjątkiem mieszkania znajdującego się poniżej, gdzie po włączeniu pieca typu junkers pomiar wykazał 480 ppm. Stwierdzono brak podłączenia pieca do przewodu kominowego.

Na miejscu zdarzenia obecna była policja. - Przybyło również pogotowie gazowe w celu zakręcenia dopływu gazu do mieszkania, oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala – dodaje rzecznik straży pożarnej. 

 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: