Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poszerzona kadra na Willingen

Rywalizacja w Pucharze Świata przenosi się do naszych zachodnich sąsiadów, a konkretnie do Willingen, gdzie już w najbliższy weekend skoczkowie powalczą o 25 tys. euro. Podczas piątkowych kwalifikacji zobaczymy w akcji siedmiu reprezentantów Polski, w tym m.in. Piotra Żyłę oraz Aleksandra Zniszczoła.

- Japonia niestety nie została podbita. Frustrujące są konkursy bez punktów, ale pomimo miejsc można doszukać się pozytywów, jak np. najlepsze próby oddawałem na zawodach, czy nie popełniałem kategorycznych błędów. Fakt, cały czas brakuje tych trzech metrów, ale wiem, że trzeba zacisnąć zęby i konsekwentnie robić swoje. Cierpliwość – przyznał Aleksander Zniszczoł za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wiślanin nie sięgnął po pucharowe punkty w Sapporo, ale udanie przebrnął przez kwalifikacje i w obu konkursach okazał się najlepszy spośród zawodników z kadry B. Podczas rywalizacji w Willingen, barwy klubowe WSS będzie reprezentował również Piotr Żyła, który aktualnie plasuje się tuż za pierwszą „10” w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Skład Polski uzupełnią: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała. Musimy dodać, że Michal Dolezal może wystawić siedmiu skoczków do kwalifikacji, gdyż dzięki ostatnim dobrym wynikom Murańka w PK, Polska otrzymała dodatkowe miejsce w PŚ.

W najbliższy weekend skoczkowie powalczą o 25 tys. euro w ramach cyklu „Willingen Five”. Nagrodę otrzyma zawodnik, który po pięciu skokach (piątkowe kwalifikacje, sobotni konkurs oraz niedzielny) będzie mógł pochwalić się najwyższą notą punktową. Warto dodać, iż w ubiegłym roku Piotr Żyła zakończył miniturniej w Willingen na drugim miejscu. Jak 33-latek spisze się w nadchodzącej edycji?

Program Pucharu Świata w Willingen:

  • piątek (7.02) – kwalifikacje, godz. 18:00
  • sobota (8.02) – konkurs indywidualny, 16:00
  • niedziela (9.02) – konkurs indywidualny, 16:00

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: