Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Postępowanie dla inwestycji na Bukowej zawieszone.

Jak poinformował dzisiaj (12.03.2020) Tadeusz Papierzyński z UM w Wiśle, spółka Apartamenty Wisła Mountain Resort złożyła w cieszyńskim starostwie powiatowym wniosek o zawieszenie postępowania dla inwestycji na zboczach góry Bukowa. To efekt spotkania z burmistrzem miasta Wisła, Tomaszem Bujokiem, który poprosił inwestora o taki krok.

Jak tłumaczy burmistrz, inwestycja budzi duże emocje i kontrowersje, zawieszenie postępowania i dyskusja nad projektem powinna doprowadzić do kompromisu. - Ta inwestycja budzi wiele emocji i kontrowersji. Na tym etapie innej prawnej możliwości na wstrzymanie wydania pozwolenia na budowę nie było, dlatego zaprosiłem inwestora na spotkanie, na którym poprosiłem go o zawieszenie postępowania w Starostwie. Dzięki temu będzie czas, żeby spotkać się z mieszkańcami, przedstawić warunki obu stron i spróbować wypracować kompromis na temat inwestycji - powiedział Tomasz Bujok.

10 marca inwestor złożył w cieszyńskim starostwie powiatowym wniosek o zawieszenie postępowania "dotyczącego zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę dla wyżej wymienionej inwestycji". Jak tłumaczy we wniosku inwestor: "zawieszenie postępowania podyktowane jest zamiarem wprowadzenia zmian w przedmiotowym projekcie".

Teraz wiślański samorząd chce zorganizować spotkanie z mieszkańcami i inwestorem, na którym przedstawione zostaną argumenty obu stron i które ma doprowadzić do wypracowania kompromisu. Termin spotkania zostanie wyznaczony do dwóch tygodni.

(red./mat.pras.)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-13 00:27:51
fidelio: I wtedy mógłbym rzec: trwaj chwilo, o chwilo, jesteś piękną! Czyny dni moich czas przesilą, u wrót wieczności klękną. W przeczuciu szczęścia, w radosnym zachwycie, stanąłem oto już na życia szczycie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: