Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Posprzątali po niechlujach

Mimo niesprzyjającej aury grupy uczniów z 4 cieszyńskich szkół: LO nr 1 Osuchowskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Szybińskiego, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych oraz Gimnazjum nr 2 uzbrojone w wory na śmieci i rękawiczki wyruszyły we wtorkowy poranek sprzątać świat, a konkretnie szlaki spacerowe prowadzące przez cieszyńskie rezerwaty.

- Wasze akcje przynoszą duże rezultaty, jeżeli chodzi o ochronę przyrody i utrzymanie przyrody w należytym porządku. Jest to przykre, że zbieramy za niechlujów, którzy zanieczyszczają przyrodę, ale proszę sobie wyobrazić, ile śmieci by było, gdyby tej akcji nie było. Dlatego chciałbym bardzo serdecznie podziękować w imieniu Burmistrza, Wydziału Ochrony Środowiska, Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie, a przede wszystkim Komisji Ochrony Przyrody z kolegą Janem Machałą na czele za uczestnictwo w tej akcji – mówił Prezes Honorowy Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie Ryszard Mazur. Przyznał, że w tym roku śmieci uzbierano znacznie mniej, co może być zarówno wynikiem niesprzyjającej aury, która nie pozwoliła uczniom wchodzić bardziej w głąb leśnych zarośli, albo też poprawy zachowania ludzi. Oby to drugie.

Po wysprzątaniu rezerwatów młodzież spotkała się w restauracji Ogrodowa, gdzie wszyscy posilili się ciepłymi kiełbaskami, a chętni wzięli udział w przeprowadzonym przez Jana Machałę i Piotra Stebla z Komisji Ochrony przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie konkursie. Nagrody, jak zwykle, ufundowało Nadleśnictwo Ustroń. A zdobyli je ci uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą krajoznawczo-przyrodniczą: 1. Magda Skotak (ZSEG), 2. Alicja Krużołek (LO nr 1), 3. Patrycja Szołtys (ZSEG), 4. Michał Maniszewski (Gimn. Nr 2), 5. Ewelina Juroszek (ZS im. Szybińskiego).

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: