Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Posprzątali Dzięgielów i Puńców

Takie akcje cieszą się coraz większą popularnością. Tym razem, w minioną sobotę (13 kwietnia) w Dzięgielowie odbyło się sprzątanie sołectwa. Około 30 osób w różnym wieku, podzielonych na kilka grup, zbierało śmieci, pomimo chłodu i wiejącego wiatru.

Na terenie wsi zostało wyznaczonych pięć miejsc w których mieszkańcy Dzięgielowa pobierali worki, a następnie składowali zebrane śmieci.  - Wszystkie odpady przewiezione zostały pod strażnicę OSP. Szacuje się, że w tegorocznej akcji zebrano ok. 10 m³. Ilość zebranych odpadów, w porównaniu z rokiem ubiegłym, niestety nie zmalała – informuje UG w Goleszowie.

Sprzątanie Puńcowa odbyło się w sobotę 3 kwietnia sobota. W akcji zainicjowanej przez mieszkańców i organizacje działające na terenie wsi (m. in. OSP, LKS TEMPO, puńcowskich radnych, radę sołecką, sołtysa), pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wzięło udział ponad 25 osób. Wyruszyli oni spod miejscowej remizy, aby posprzątać wszystkie ulice oraz dzikie wysypiska.

- Najwięcej odpadów zostało zebranych wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej od Cieszyna do Dzięgielowa (ok. 6 km) oraz wzdłuż ul. Widokowej.  Plastikowe i szklane butelki, części samochodowe, opony, styropian, odpady budowlane zapełniły kontener o pojemności 23 m³ (!) 

W obie akcje  włączyła się m.in.  Gmina Goleszów, która zapewniła odwóz „skarbów” na wysypisko, przekazała jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: