Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Posłowie w Istebnej

W istebniańskim Centrum Pasterskim odbyło się wyjazdowe spotkanie sejmowej Podkomisji Stałej ds. wykorzystania środków finansowych z Unii Europejskiej. Uczestniczyli w nim także wójt Istebnej Łucja Michałek oraz sołtys Józef Michałek.

Zanim posłowie przyjechali do Istebnej, spotkali się w Milówce. Jaką tematykę poruszano na ziemi żywieckiej?  Rozmowy dotyczyły ochrony powietrza, ponieważ Żywiecczyzna przymierza się do dużego projektu "Czysta Żywiecczyzna". My jednak postulowaliśmy, aby nazywał się on "Czyste Beskidy" - już trzeba przystąpić do kompleksowych opracowań dotyczących wykorzystania alternatywnych źródeł energii - mówi nam Józef Michałek, sołtys Istebnej.

Jak dodał sołtys, program powinien łączyć powiaty- musimy działać wspólnie. Co z tego, że jeden sąsiad wymieni piec, a drugi dalej będzie zanieczyszczał powietrze? To muszą być działania kompleksowe. Najlepiej by było, gdyby ten program objął powiaty żywiecki, bielski, cieszyński. Tak trzeba działać.

Z kolei na druga część posiedzenia podkomisji sejmowej odbyła się w Istebnej. Podczas wizyty parlamentarzyści, samorządowcy oraz gospodarze Centrum Pasterskiego w Koniakowie Państwo Maria i Piotr Kohut omawiali sprawy dotyczące rolnictwa, a w szczególności pasterstwa oraz turystyki - napisała Łucja Michałek.

Ponadto, w Istebnej rozmawiano o remoncie drogi wojewódzkiej z Koniakowa do Milówki. Ten odcinek jest nieprzejezdny przez bardzo głębokie dziury. Dlatego naciskamy na przynajmniej sfrezowanie, żeby nas skomunikować z Żywiecczyzną. Dostaliśmy obietnicę, że ta droga będzie remontowana i nowa nawierzchnia zostanie położona - mówi Józef Michałek. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, a koszty mają pokryć fundusze wojewódzkie.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-12 13:19:31
ciotka matylda: Dzbany objeżdżają województwo i obiecują gruszki na wierzbie. Jedynie trzeźwo myślący sołtys wskazuje Gdzie leży problem z wymianą pieców.
2019-03-12 18:34:52
ciotka matylda: A oto obiecane pinondze dla naszego województwa! Obawiam się, że nawet na dziury w drodze nie wystarczy! http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24512708,rzad-pis-zabiera-nam-prawie-39-mln-zl-slask-jest-chlopcem.html
2019-03-12 19:38:19
krzysztof.mm: a tymczasem... Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał bardzo ciekawy, precedensowy wyrok - f i r m a jest winna...: "Ojciec Ewy Tylman dostanie zadośćuczynienie za naruszenie prawa do spokojnego przeżycia żałoby. Zapłacić ma firma pogrzebowa Universum, mimo że formalnie to pracownicy jej podwykonawcy robili zdjęcia ze zwłokami zmarłej. Sąd mocno uzasadnia: kto zarabia, ten ponosi ryzyko." ✞ ✞ ✞ czyżby polscy ♝biskupi♝ w końcu jednak powinni zacząć się bać - no i płacić za zbrodnie swych podwładnych - pedofilów?...
2019-03-12 20:45:36
knefel: ja-siokrzysio ciociu przemiły biskupi zaczną się bać zaraz po nauczycielach. Tyle że biskupi się wypłacą, a nauczyciele już nie.
2019-03-12 23:51:50
jasper: I to knefelka cieszy, ze biskupi sie wyplaca. Tylko skad biskupi maja tyle pieniedzy? Moze tak wspomoga nauczycieli, skoro glosza ubostwo.
2019-03-13 04:49:01
krzysztof.mm: nie widzę informacji, jakie to poselskie orły pojechały na wycieczkę do Istebnej - pogadali o pogodzie, obiecali z nie swojego, z całą pewnością dobrze pojedli i popili za nasze - i chwała Bogu w końcu wyjechali
2019-03-13 09:12:54
wyśmienity cwaniaczek: KTÓRZY TO TE POSŁY ? TYN W BERECIE TO JE POSEŁ ? CZY CI W SZMATACH Z LUMPEKSU ??? BO CI Z TYŁU MI NA BUDOWLAŃCÓW WYGLĄDAJĄ ...
2019-03-13 10:49:36
knefel: ja-siokrzysio przenajświętszy życz a będzie ci życzone.
2019-03-13 13:41:43
krzysztof.mm: a mnie na buraczane wytłoki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją