Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pościg ulicami Ustronia

Policjanci dziś (17.03.2018) zatrzymali w Ustroniu po pościgu 21- letniego mieszkańca Żor. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało był w dodatku nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci ruchu drogowego z cieszyńskiej komendy w trakcie pomiaru prędkości w Ustroniu namierzyli kierowcę fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. 

- Nie zareagował na  polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Na widok funkcjonariuszy zwiększył prędkość i zaczął uciekać drogą wojewódzką w kierunku Ustronia. Policjanci natychmiast podjęli pościg za kierowcą. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania pojazdu nie zamierzał się zatrzymać , zjechał z drogi wojewódzkiej i kontynuował ucieczkę ulicami miasta. Ostatecznie policjanci zatrzymali kierowcę na ul. Daszyńskiego w Ustroniu, odcinając mu drogę ucieczki. 21-latek  próbując jeszcze uciec doprowadził do kolizji z dacią. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów – opisuje całe wydarzenie mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Okazało się, że kierowca fiata, poza tym że przekroczył dozwoloną prędkość, był nietrzeźwy, miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem . Jak się okazało sąd  w 2017 roku orzekł wobec 21-latka zakaz prowadzenia pojazdów. Taką karę temida wymierzyła mu  po tym, jak w ubiegłym roku kierował samochodem bez uprawnień w stanie po użyciu alkoholu i przekroczył prędkość. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-17 15:09:19
Moj Panie: No nieładnie... Powinno nie grozić do 5 lat tylko z urzędu na tyle zamknąć i jeszcze zaszyć esperal.
2018-03-17 15:23:11
kierowca bombowca: Dokładnie, zamknąć na 5 lat i zapewnić mu przymusową prace tak aby zarobił na swoje utrzymanie.
2018-03-17 20:45:40
ciamajda: W Ustroniu go namierzyli. Zaczął uciekać w kierunku Ustronia. Jak to jest?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: