Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Porządny dach nad głową

W Istebnej jesienią otwarty zostanie nowy posterunek policji. Prace związane z budową placówki powoli dobiegają końca. - To, co aktualnie można zobaczyć na Dzielcu, zupełnie różni się od tego, co można było oglądać jeszcze kilka miesięcy temu – poinformowała KWP w Katowicach.

Inwestycja jest w pełni finansowana z budżetu państwa i będzie kosztowała prawie 1,5 mln zł.

Powstający od podstaw obiekt, budowany jest zgodnie z nowymi standardami policji. Posterunek w Istebnej to budynek niepodpiwniczony, dwukondygnacyjny - parter + poddasze użytkowe, z garażem dla dwóch pojazdów. - Obiekt będzie posiadał wszystkie niezbędne instalacje wewnętrzne oraz maszt antenowy. W ramach inwestycji powstaje m.in. pokój przyjęć interesantów, pokoje biurowe, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże oraz miejsca parkingowe – wyjaśniła śląska policja.

Nowa siedziba funkcjonariuszy powstaje na działce o powierzchni 808 m kw., przekazanej przez radnych gminy w lipcu 2017 roku. Nieruchomość znajduje się blisko centrum Istebnej oraz głównej drogi prowadzącej przez Trójwieś. - W związku z inwestycją droga w tym miejscu będzie poszerzana i dodatkowo oświetlona. Jednocześnie gmina zobowiązała się doprowadzić ją do obowiązujących standardów w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom – podkreśliła w komunikacie policja.

Nowy budynek będzie kolejnym obiektem w ramach programu standaryzacji jednostek, którego celem jest poprawa warunków obsługi interesantów w komendach i komisariatach oraz polepszenia warunków pracy pracowników policji.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: