Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Portal edukacyjny dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi

Aktualnie najczęściej występującym nowotworem złośliwym na świecie jest rak piersi. W ubiegłym roku zachorowało na niego aż 2,3 mln osób. Szacuje się, że w Polsce na raka piersi choruje rocznie ok. 25 tys. kobiet. Zaawansowany rak piersi coraz częściej staje się chorobą przewlekłą. Aby pomóc kobietom z tym nowotworem lepiej zrozumieć swoją chorobę i możliwości leczenia go, powstał serwis edukacyjny – „Zaawansowany Rak Piersi. Wiem więcej!”.

Portal www.ZaawansowanyRakPiersi.pl został stworzony w ramach kampanii „Zaawansowany Rak Piersi. Wiem Więcej!”, we współpracy z lekarzami i organizacjami pacjentów. Pacjentki znajdą na łamach portalu praktyczne informacje i terminy dotyczące zarówno samego raka piersi, jak i różnych aspektów życia z chorobą. Na stronie portalu dostępne są także m.in. wideokursy psychologiczne oraz lista kontaktów do organizacji wspierających.

Na stronie znajduje się również „Poradnik dla pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi”, którzy osoby zainteresowane mogą bezpłatnie go sobie pobrać. Poradnik stanowi bazę praktycznej wiedzy dla kobiet chorujących na zaawansowaną postać nowotworu.

Kobiety z zaawansowanym rakiem piersi znajdą w nim m.in. podstawowe informacje o chorobie, takie jak opis podtypów biologicznych, ścieżek terapeutycznych, wyjaśnienie najważniejszych terminów, lista pytań do lekarza, a także wskazówki, na co pacjentka powinna zwracać uwagę podczas swojego leczenia.

Poradnik zawiera też kontakty do organizacji pacjentów oraz certyfikowanych placówek, które mogą udostępnić refundowane w Polsce opcje terapeutyczne. Objaśniono w nim również zagadnienia dotyczące stanu psychicznego chorej kobiety - jak może radzić sobie z lękiem i depresją, jak rozmawiać z najbliższymi o chorobie i gdzie szukać wsparcia.

Informacja o tym, że chorujemy na raka jest zazwyczaj jak wyrok śmierci. W wielu przypadkach osoby takie popadają w załamanie, depresję, nie wiedzą co dalej robić, na pomoc kogo mogą liczyć. Właśnie dla takich kobiet z rakiem piersi bardzo potrzebnym i pomocnym może być właśnie ten portal.

AK, mat. Pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-21 16:07:26
Oko: Rak piersi ma słaby PR. Taki covid 19, celebryta, półtora roku i cyk szczepioneczki do wyboru, do koloru.
2021-07-21 18:30:48
suski: do IGNORANTA powyżej: zaszczep się
2021-07-21 19:11:12
censor: Spacji już nie doda, konsekwencja wielokrotnych interwencji w Redakcji. Skopiowanego awatara spokojnie można zmienić, a rażące deficyty wiedzy, to już ich sprawa indywidualna. Przedstawianie wypowiedzi innych w formie karykatury im nie pomoże. Marnej kategorii to prowokatorzy krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjusz+ pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi, czego to się nie dopuszczą z tej swojej zawiści.
2021-07-21 20:01:48
miriam11: Oko, uważaj co piszesz, żebyś się w życiu jeszcze nie przejechoł!! Oby nikogo w twoi rodzinie to nie dopadło. To nie covidek! Niektórych tematów nie warto komentować. ( zwłaszcza nie mądrze).
2021-07-22 08:05:32
Oko: Społeczeństwo, w sporej części zatraciło zdolność wykrywania ironii i wyczucia sarkazmu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: